Niemiecka agencja dpa nazwała czwartkowe starcie meczem o zwycięstwo w grupie<br>
Fot. PAP/EPA
Niemiecka agencja dpa nazwała czwartkowe starcie meczem o zwycięstwo w grupie

Fot. PAP/EPA

Doszło do niego nieopodal tej areny w czasie, gdy podopieczni Joachima Loewa grali towarzysko z Francją.

Biało-czerwoni rozpoczęli rywalizację w grupie C od zwycięstwa nad Irlandią Północną 1:0, z kolei mistrzowie świata pokonali Ukrainę 2:0 i są liderami tabeli. Niemiecka agencja dpa nazwała czwartkowe starcie „meczem o zwycięstwo w grupie”. Reprezentanci Niemiec nie ukrywają, że wciąż pamiętają o tym, co działo się 216 dni temu. Wówczas w zamachach terrorystycznych zginęło 130 osób, wiele innych zostało rannych. „To siedzi gdzieś z tyłu głowy” – przyznał bramkarz Manuel Neuer, który z Francją również zagrał w pierwszym składzie.
Ze względów bezpieczeństwa, Niemcy spędzili wówczas całą noc zamknięci na stadionie narodowym „Trójkolorowych”, a Francuzi – na znak solidarności – zostali tam z nimi. Eksplozje dało się słyszeć na obiekcie w trakcie spotkania, jednak piłkarzy poinformowano o tym, co się stało, dopiero po ostatnim gwizdku.
„W tej chwili się tym nie zajmujemy. Ważne jest, aby w tym drugim meczu również sięgnąć po zwycięstwo. Koncentrujemy się na aspekcie sportowym” – zapewnił obrońca Jerome Boateng.
http://kurier.pap.pl
http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/06/6.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/06/6-300x229.jpgredAKTUALNOŚCISPORTEuro 2016,grupa C,mecz Polska- Niemcy
Na Stade de France mecz o zwycięstwo w grupie C. Niemcy szykują się na Polskę. Piłkarska reprezentacja Niemiec szykuje się na dzisiejszy mecz mistrzostw Europy z Polską na Stade de France, ale też wspomina listopadowy zamach w Paryżu. Niemiecka agencja dpa nazwała czwartkowe starcie meczem o zwycięstwo w grupie Fot....