tomasz_wojtowicz_2013Urodził się 22 września 1953 roku. Został wybrany do najlepszej ósemki świata siatkarzy w XX wieku. O kim mowa? Oczywiście o Tomaszu Wójtowiczu, który od trzech lat jest patronem Turnieju Siatkarskiego odbywającego się w dniu jego urodzin w ILO. Pomysłodawcą rozgrywek jest wicestarosta Waldemar Białowąs, a fundatorem nagród Urząd Marszałkowski w Lublinie.

W czwartek 22 września w I LO w Świdniku odbył się III Turniej Siatkarski o Puchar Wicemarszałka Krzysztofa Grabczuka i wicestarosty Waldemara Białowąsa. Organizatorzy to nauczycielki wychowania fizycznego ILO: Lidia Grobel-Wiśniewska i Jolanta Kołodziejczyk.

Mecze siatkarskie rozgrywane w „Bronku” są na coraz wyższym poziomie, a zapowiada się jeszcze lepiej. Od roku szkolnego 2016/2017 ruszą klasy o profilu siatkarskim pod patronatem Tomasza Wójtowicza – mistrza olimpijskiego i mistrza świata. W maju tego roku umowę o współpracy podpisali: Stanisław Stefańczyk – dyrektor I LO, Roman Lis – prezes ASPS Avia Świdnik i wicestarosta Waldemar Białowąs. Umowa dotyczyła utworzenia w I LO klasy o profilu siatkarskim dla dziewcząt i chłopców.

dsc_0053-Mam nadzieję, że zachęcenie młodzieży do uprawiania sportu, w tym przypadku do trenowania siatkówki będzie kuszącą propozycją dla tych, którzy myślą o nauce w I LO w Świdniku w nowo tworzonej klasie sportowej o profilu siatkarskim – mówił wicestarosta Białowąs.

-W czwartkowym Turnieju sędziowali: Maciej Sajdak, Szymon Mańkowski, Cezary Kostaniak, Jakub Rodaczek. Natomiast sekretarzami byli: Patrycja Oleszek, Aleksandra Wronowska, Martyna Szutko, Weronika Serafin.

A oto zwycięzcy tegorocznej edycji:

 

dsc_0058Chłopcy

I miejsce G 1 Świdnik, opiekun drużyny Cezary Sekuła

II miejsce I LO Świdnik- opiekun drużyny Piotr Maj

III miejsce G 18 Lublin klasa III- opiekun drużyny Krzysztof Grynkiewicz

IV miejsce G 18 Lublin klasa II- opiekun drużyny Michał Królik oraz G 3 Świdnik opiekun drużyny- Sylwia Giełzak-Pędzisz

Indywidualne nagrody otrzymali dwaj najlepsi zawodnicy turnieju:

G 1 Świdnik-Szymon Wojciechowski

G 18 Lublin klasa III- Przemysław Mazur

dsc_0057Dziewczęta

I miejsce ILO Świdnik, opiekun drużyny Lidia Grobel-Wiśniewska

II miejsce G1 Świdnik, opiekun drużyny Aneta Stawecka

III miejsce G3 Świdnik, opiekun drużyny Małgorzata Skalińska – Królik

Indywidualne nagrody dla najlepszych zawodniczek turnieju:

G1 Świdnik – Weronika Derczyk

G 3 Świdnik – Zuzanna Witczak

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

 

 

 

 

 

Fot. Commons.wikimedia

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/09/Tomasz_Wójtowicz_2013-1024x883.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/09/Tomasz_Wójtowicz_2013-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEDUKACJASPORTI LO im. W. Broniewskiego,siatkówka,Tomasz Wójtowicz,Turniej siatkarski,Waldemar Białowąs
Urodził się 22 września 1953 roku. Został wybrany do najlepszej ósemki świata siatkarzy w XX wieku. O kim mowa? Oczywiście o Tomaszu Wójtowiczu, który od trzech lat jest patronem Turnieju Siatkarskiego odbywającego się w dniu jego urodzin w ILO. Pomysłodawcą rozgrywek jest wicestarosta Waldemar Białowąs, a fundatorem nagród Urząd...