dsc_8347W tym roku Zespół ludowy „Podzamcze” obchodzi jubileusz 30-lecia swojej działalności. W sobotę 22 października w Mełgwi członkowie zespołu i jego liczni sympatycy świętowali tę rocznicę.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym pw. Św. Wita w Mełgwi, skąd uczestnicy przeszli do budynku UG Mełgiew.

Na „urodziny” zespołu przybyli m.in  proboszcz ks. kanonik Dariusz Moczulewski, przedstawiciele władz gminnych z wójtem Ryszardem Podlodowskim na czele, władz powiatowych oraz wojewódzkich.

Za stałą obecność w życiu kulturalnym powiatu i województwa podziękował w ciepłych słowach przedstawiciel marszałka województwa Michał Zdun, a także starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk.

dsc_8352-Bogaty i różnorodny repertuar muzyczny zawsze po mistrzowsku wykonany, wzrusza, zachwyca i pozostawia niezapomniane doznania estetyczne – mówił starosta.

Zespół ludowy „Podzamcze” działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi. Powstał w 1985 r. Występuje nie tylko na terenie naszego powiatu, czy województwa ale w całym kraju i za granicą, promując województwo i kraj. Repertuar zespołu jest bardzo szeroki. Zespół jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień.

Najważniejsze z nich to II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą oraz nagroda Ministra Kultury i Sztuki. Od 2002 r. co roku na Ogólnopolskich i Regionalnych Przeglądach Zespołów Artystycznych OSP RP reprezentuje województwo lubelskie. Na podstawie repertuaru zespołu została dsc_8345napisana praca magisterska, oraz nagrane dwa widowiska – dla telewizji „Polonia’ „Dożynki dworskie”, a dla telewizji lokalnej „Wigilia na wsi”.

Kierownikiem zespołu jest Elżbieta Stoczkowska, a opiekunem i menadżerem Teresa Adamiec. Jak zapowiada, w najbliższych planach jest nagranie płyty oraz wydanie monografii zespołu.

Do licznych pochwał i gratulacji za dorobek „Podzamcza” dołącza się redakcja Lsw24, życząc dalszych sukcesów!

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/10/DSC_8347-1024x684.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/10/DSC_8347-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKADariusz Kołodziejczyk,jubileusz zespołu Podzamcze,Mełgiew,Podzamcze,Teresa Adamiec
W tym roku Zespół ludowy „Podzamcze” obchodzi jubileusz 30-lecia swojej działalności. W sobotę 22 października w Mełgwi członkowie zespołu i jego liczni sympatycy świętowali tę rocznicę. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym pw. Św. Wita w Mełgwi, skąd uczestnicy przeszli do budynku UG Mełgiew. Na „urodziny” zespołu przybyli m.in ...