fot2Powiat Świdnicki został doceniony przez jury Ogólnopolskiego Programu Certyfikującego SAMORZĄDOWY LIDER EDUKACJI – 2016. Wczoraj w Sali Białej Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca VI Edycję Programu, w którym Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego wyróżnia najlepsze polskie samorządy inwestujące w nowoczesne rozwiązania oświatowe.

Tytuł i godło „Samorządowy Lider Edukacji 2016” dla Powiatu Świdnickiego odebrali wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs i skarbnik Jan Chabros. Samorząd powiatowy został doceniony za intensywną pracę na rzecz rozwoju lokalnej oświaty. – Ten prestiżowy certyfikat zawdzięczamy przede wszystkim intensywnym i efektywnym działaniom dyrektorów szkół, podejmowanych przy wsparciu Zarządu Powiatu – mówi Waldemar Białowąs – warto podkreślić, że zostaliśmy wyróżnieni za działania wszystkich szkół, których organem prowadzącym jest Powiat Świdnicki – dodaje.

Jury wysoko oceniło przede wszystkim nawiązanie ścisłej współpracy z przedsiębiorcami, która zaowocowała podpisaniem porozumień w sprawie utworzenia nowych kierunków kształcenia. dodatkowym atutem jest właśnie powstająca nowoczesna baza sportowa: całoroczne korty tenisowe przy PCEZ, hala sportowo-widowiskowa przy „Bronku”, i boisko przy Zespole Szkół w Trawnikach.

Doceniono też pomysł organizacji corocznych eventów sportowych organizowanych przez wszystkie szkoły powiatowe, mających na celu promocję szkół oraz wyszukiwanie talentów sportowych, jak: Wojewódzki Turniej Piłki Siatkowej „Siatkarki Talent” pod patronatem Mistrza Olimpijskiego i Mistrza Świata Tomasza Wójtowicza, czy Powiatowy Turniej Piłki Nożnej „W poszukiwaniu piłkarskich talentów” pod patronatem Jacka Bąka oraz współpracę z klubami sportowymi: ASPS AVIA i GPTS AVIA – zawarcie umów w sprawie uruchomienia w tym roku szkolnym klas sportowych o profilu siatkarskim w I LO w Świdniku i piłkarskim w Zespole Szkół Nr 1 w Świdniku.

fot3

Liczne akcje promocyjne, które mają za zadanie przyciągnąć gimnazjalistów do szkół również nie umknęły uwadze jury Programu. Powiatowe Targi Edukacyjne, Wojewódzkie Targi Turystyczno-Gastronomiczne „Gastro Travel”, Konferencja Naukowo–Szkoleniowa pt. „Życie z autyzmem”, uroczyste obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski to imprezy, które odbiły się szerokim echem wśród lokalnej społeczności i zgromadziły dużą liczbę gości.

– Ten tytuł to zaszczyt, ale też zobowiązanie – podkreśla Waldemar Białowąs – to motywacja do dalszej ciężkiej pracy. Ale przede wszystkim radość i satysfakcja, że obecny kierunek naszych wspólnych działań na rzecz rozwoju edukacji został doceniony – dodaje wicestarosta.

Warszawską galę zakończył występ Filipa Siejki – kompozytora i multiinstrumentalisty, twórcy przebojów m.in. Michała Bajora, Patrycji Markowskiej, Zbigniewa Wodeckiego, czy Natalii Kukulskiej.

(dp)

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/10/fot2.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/10/fot2-300x300.jpgD.P.AKTUALNOŚCIEDUKACJAFilip Siejka,Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego,Jan Chabros,Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie,powiat świdnicki,Samorządowy Lider Edukacji 2016,Waldemar Białowąs
Powiat Świdnicki został doceniony przez jury Ogólnopolskiego Programu Certyfikującego SAMORZĄDOWY LIDER EDUKACJI – 2016. Wczoraj w Sali Białej Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca VI Edycję Programu, w którym Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego wyróżnia najlepsze polskie samorządy inwestujące w nowoczesne rozwiązania...