Wczoraj w sali gimnastycznej Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku odbyły się II Integracyjne Zawody Sportowe, zorganizowane przez Artura Pinkosa i Monikę Dąbkowską, nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczy im. H. Sienkiewicza w Świdniku. Honorowy patronat nad zawodami objął starosta Powiatu Świdnickiego.

Zawody, które pierwotnie miały odbyć się na stadionie MKS „Avia” z uwagi na złe warunki atmosferyczne zostały  przeniesione do PCEZ-u.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał wicestarosta Powiatu Świdnickiego Waldemar Białowąs oraz dyrektor SOSW w Świdniku Beata Michniewicz.

– Jest mi niezwykle miło być dziś z Wami – mówił wicestarosta Białowąs – zawsze podkreślam, że sport ma właściwości integrujące i przynosi wiele korzyści, poprawiając nie tylko formę fizyczną, ale dając dużo satysfakcji i psychicznego odprężenia. Życzę Wam świetnej zabawy i gry w duchu fair play.

Zaproszenie do udziału w sportowej rywalizacji na boisku przyjęli podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mełgwi, Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Stacja Świdnik II” oraz  Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Kozicach Dolnych.

Celem zawodów była integracja osób z  niepełnosprawnością intelektualną, popularyzacja i upowszechnianie piłki nożnej, promocja sportowego stylu życia i spędzania wolnego czasu.

Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”, a o kolejności miejsc decydowała ilość zdobytych punktów.

I miejsce zajęli uczniowie SOSW w Świdniku,

II miejsce zajęli  zawodnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Stacja Świdnik II”,

III miejsce zajęli zawodnicy WTZ z Mełgwi,

IV miejsce zajęli uczniowie SOSW w Kozicach.

 

Najlepszym zawodnikiem turnieju został uczeń SOSW w Świdniku Radosław Zarzycki.

Na zakończenie zawodów dyrektor Beata Michniewicz uhonorowała wszystkie drużyny pamiątkowym dyplomem oraz pucharem za zajęcie I, II, III miejsca oraz specjalnym pucharem dla najlepszego zawodnika turnieju.

Puchary, poczęstunek oraz napoje ufundowało Stowarzyszenie Przyjaciół Ośrodka działające przy SOSW w Świdniku.

Uczestnictwo w imprezie o charakterze sportowym daje zawodnikom możliwość  przeżycia niezapomnianych chwil rywalizacji sportowej, dostarcza dużo satysfakcji,  kształtuje postawę poszanowania zasad fair play w sporcie oraz uczy przezwyciężać trudności.

Rodzaj niepełnosprawności w trakcie współzawodnictwa sportowego okazuje się nic nie znaczący w zetknięciu z  poziomem umiejętności sportowych poszczególnych zawodników.

(SOSW w Świdniku)

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/04/DSC_0239-1024x680.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/04/DSC_0239-300x300.jpgD.P.AKTUALNOŚCIEDUKACJASPORTArtur Pinkos,Beata Michniewicz,II Integracyjne Zawody Sportowe Świdnik 2017,Monika Dąbkowska,Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej,Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy imienia Henryka Sienkiewicza w Świdniku,Waldemar Białowąs
Wczoraj w sali gimnastycznej Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku odbyły się II Integracyjne Zawody Sportowe, zorganizowane przez Artura Pinkosa i Monikę Dąbkowską, nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczy im. H. Sienkiewicza w Świdniku. Honorowy patronat nad zawodami objął starosta Powiatu Świdnickiego. Zawody, które pierwotnie miały odbyć się na stadionie MKS...