Dziś w I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego odbyła się już XIII edycja EuroLicealiady. Celem konkursu jest przede wszystkim rozwijanie zainteresowań uczniów historią i geografią krajów Europy. Inicjatorka przedsięwzięcia to nauczyciel I LO – pani Jolanta Siembida.

– Dzisiejszy event to przypomnienie niektórych pięknych zwyczajów z europejskich państw. Dziś w taki sposób będziemy podróżować, ale pamiętajmy, że mając tak blisko jeden z najszybciej rozwijających się portów lotniczych w kraju, możecie realnie zwiedzać coraz większą ilości krajów Europy – mówił wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs.

W sumie 60 uczniów wzięło udział w prezentacji poszczególnych krajów należących do Unii Europejskiej. W zabawnej i ciekawej formie przekazali najciekawsze fakty dotyczące: Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, Bułgarii, Hiszpanii, Polski, Włoch, Francji, Grecji, Polski, Finlandii, Szwecji, Austrii i Holandii.

13 zespołów 4- osobowych walczyło o dyplomy i nagrody ufundowane przez głównego sponsora i Honorowego Patrona projektu Starostę Powiatu Świdnickiego oraz burmistrza Świdnika, a także o szóstki z geografii. Jury oceniało grupy w skali 1- 10. Oto wyniki zaciętej rywalizacji uczniów „Bronka”:

I miejsce – Polska, kl. I a (J. Żurek, E. Szwestka, W. Libicka, O. Wronowska)

II miejsce – Francja, kl. II a (I. Blicharz, N. Karpiuk, N. Kasperska, A. Kowalczyk

III miejsce – Włochy , kl. I b (J. Gabryś, O. Podkowa, M. Woźniak, J. Chyliński)

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/05/DSC_3552-1-1024x684.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/05/DSC_3552-1-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEDUKACJABronek,EuroLicealiada,Licealiada
Dziś w I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego odbyła się już XIII edycja EuroLicealiady. Celem konkursu jest przede wszystkim rozwijanie zainteresowań uczniów historią i geografią krajów Europy. Inicjatorka przedsięwzięcia to nauczyciel I LO - pani Jolanta Siembida. - Dzisiejszy event to przypomnienie niektórych pięknych zwyczajów z europejskich państw. Dziś w...