28 maja w świdnicką muszlę koncertową wypełnił śpiew i taniec.  W tym dniu odbył się bowiem festyn integracyjny z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Organizatorem XIX już edycji tego wydarzenia było Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdniku. Uroczystości rozpoczęła msza św. w Kościele pw. Chrystusa Odkupiciela  Festynowi, po niej ulicami miasta przeszedł Marsz Godności, Marsz dla Życia i Rodziny.

Na miejscu imprezy goście mogli obejrzeć wystawę prac osób niepełnosprawnych. Organizatorzy przewidzieli też liczne atrakcje dla dzieci.

Powiat Świdnicki reprezentował wicestarosta Waldemar Białowąs, który odebrał z rąk przewodniczącej PSOUU Iwony Ratajczak podziękowanie za finansowe wsparcie, jakie Powiat przekazał Stowarzyszeniu.

– Wyrażam wielki podziw i szacunek i składam podziękowanie zarządowi, pracownikom Stowarzyszenia oraz innych instytucji opieki i integracji społecznej, a przede wszystkim rodzicom, za ich codzienną pracę z podopiecznymi – mówił wicestarosta Białowąs – sposób postępowania z drugim człowiekiem, zwłaszcza z człowiekiem ze specjalnymi potrzebami, jest miarą naszego człowieczeństwa.

Część artystyczną otworzyła formacja Helicopters Brass Orchestra.

Następnie odbył się Wiosenny Przegląd Piosenki Świdnik 2017. Na scenie muszli koncertowej zaprezentowali się: zespół muzyczny ,,Vectis” SOS-W w Poniatowej- Środowiskowy Ośrodek Wsparcia „Pinokio”, „Motyle” WTZ PSONI Koło w Świdniku, Grupa „Refleksja” Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ,,Otwarty Krąg” w Kurowie, „Perły życia” – Grupa teatralna ŚDS w Kodniu, Grupa „Reaktywacja” DPS im. Roba Inja w Świdniku, „Iskierki” DCA PSONI Koło w Świdniku, Grupa „Pod parasolem” WTZ SIS, Soliści DPS w Krzesimowie, Grupa wokalna ,,Ach to My” WTZ PSONI Koło w Świdniku, Grupa Wokalna SOS-W Świdnik, „Pasjonaci” ŚDS PSONI Koło w Świdniku.

Dla gości wystąpili również Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy”, „Ambaras” z SDK w Świdniku, „Spokojna Przystań” z Klubu Seniora w Świdniku, „Jawor” Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, dziecięce grupy taneczne z MCP w Świdniku oraz Lubelski Klub Sztuk Walki „Dan”, zaś jako gwiazda wieczoru wystąpił zespół „YAROO”.

(dp)

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/05/fot2-1.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/05/fot2-1-300x300.jpgD.P.AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKAROZMAITOŚCIAmbarass,Helicopters Brass Orchestra,Iwona Ratajczak,Jawor,Leszczyniacy,Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdniku,PSOUU,Waldemar Białowąs,YAROO
28 maja w świdnicką muszlę koncertową wypełnił śpiew i taniec.  W tym dniu odbył się bowiem festyn integracyjny z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Organizatorem XIX już edycji tego wydarzenia było Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdniku. Uroczystości rozpoczęła msza św. w...