AKTUALNOŚCI

Miasto proponuje rażąco niską jakość pochylni dla rowerzystów?

W mediach często możemy przeczytać, że zależy Panu na głosie mieszkańców i cieszy tak liczny ich udział w Budżecie Obywatelskim, a Urząd Miasta Świdnik pod Pana kierownictwem inwestuje dla mieszkańców. Dlatego niezrozumiałe jest traktowanie w taki sposób pomysłów mieszkańców – pisze do burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona Klaudia Waryszak-Lubaś ze Stowarzyszenia Świdnik Miasto Dla Rowerów.
Wśród projektów zakwalifikowanych do Budżetu Obywatelskiego II edycji znalazł się ten, zgłoszony przez Stowarzyszenie Świdnik Miasto dla Rowerów pod nazwą „Alternatywa na osiedlu Wschód i usprawnienia rowerowe”.
Projekt obejmuje m.in. budowę pochylni dla osób niepełnosprawnych, rowerzystów i rodziców z wózkami – od strony chodnika przy ul. Kosynierów do chodnika wzdłuż pawilonu „Ziarenko”, gdzie obecnie znajdują się strome schody, natomiast obok wydeptana jest ścieżka.
Wartość samej pochylni wyceniona była na około 20 000zł. Teraz Miasto wyliczyło, że wartość inwestycji jest jednak pięciokrotnie wyższa?
Istnieje obawa, że proponowana przez Urząd Miasta Świdnik, rażąco niska jakość inwestycji może to ważne usprawnienie dla rowerzystów zamienić w rozwiązanie prowizoryczne.
– Podczas spotkania w czerwcu tego roku u burmistrza Michała Piotrowicza dowiedzieliśmy się, że sama budowa pochylni na osiedlu Wschód to wartość ponad 100 000 zł, co przekracza zakładany budżet. Zaproponowana pochylnia jest natomiast rażąco niskiej jakości, o nawierzchni z kostki brukowej – relacjonuje Klaudia Waryszak-Lubaś.
Autorów projektu niepokoi także to, że budowa pochylni nie została ujęta w ramach wspólnego przetargu pod nazwą „Rozbudowa infrastruktury rowerowej w Świdniku” z dn. 28.03.2017. https://umswidnik.bip.lubelskie.pl/index.php?id=479&p1=szczegoly&p2=50392
– Wszystkie projekty rowerowe znalazły się we wspólnym zapytaniu ofertowym oprócz naszego. Niezrozumiałe jest dla nas potraktowanie w sposób „szczególny” pochylni na osiedlu Wschód. Ta separacja znacznie wpłynęła na jej koszt. – ocenia przedstawicielka stowarzyszenia.
Członkowie „Świdnik Miasto Dla Rowerów” wystosowali w tej sprawie pismo do burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona. Obecnie czekają na odpowiedź na pytanie dlaczego wartość inwestycji wzrosła pięciokrotnie i jak Urząd Miasta w Świdniku planuje w przyszłości nie dopuszczać do podobnych sytuacji.
Do sprawy powrócimy.
 
fot. Świdnik Miasto dla Rowerów
 
 

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button