Grupa literacka „Metafora” to pasjonaci poezji, którzy znajdują czas, aby podzielić się z innymi wiedzą i słowem. Już w najbliższy piątek zapraszają na wystawę „Poezja w szafie”. Dodatkową atrakcją będzie występ Kamili Krzeszowiec – poetki gitary.

Wystawa jest kontynuacją wydarzenia „Letni wieczór z poezją – literackie pranie”, podczas którego słowa lokalnych twórców poezji zostały wyprane i zawieszone na sznurach w ogrodzie. Gdy widowisko poetyckie trwało, literackie pranie wyschło na wietrze i powędrowało do szafy z poezją.

– Chcemy przedstawić nowy pomysł i ciekawą perspektywę dotarcia do większego grona odbiorców na co dzień. W ten sposób wychodzimy na przeciw stereotypom, przedstawiając nowatorski pomysł. Jesteśmy dla wszystkich, którzy tworzą poezję, prozę lub lubią ją czytać – zapewnia Karol Gibuła z „Metafory”.

„Metafora” działa od 2016 roku. Raz w miesiącu grupa organizuje spotkania tematyczne, wieczory autorskie lub otwarte spotkania, na które przyjść może każdy i zaprezentować ulubione bądź własne wiersze lub fragmenty prozy.
„Poezja w szafie” ma być podsumowaniem otwartych cykli spotkań, na które składały się: „Wierszowane porządki w szufladzie”, „Majówka literacka”, „Wakacyjna wolność poetycka”, „Czas na poezję – kwadrans poetycki”. A przed nami jeszcze „Poetyckie spa”.

OTWARCIE WYSTAWY:

11 sierpnia, godz. 17:00
Galeria „Za szybą”
Miejski Ośrodek Kultury
WSTĘP WOLNY

 

 

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/08/DSC03958b.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/08/DSC03958b.jpgD.C.AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKAKarol Gibuła,Metafora,poezja,Poezja w szafie,wystawa
Grupa literacka „Metafora” to pasjonaci poezji, którzy znajdują czas, aby podzielić się z innymi wiedzą i słowem. Już w najbliższy piątek zapraszają na wystawę „Poezja w szafie”. Dodatkową atrakcją będzie występ Kamili Krzeszowiec - poetki gitary. Wystawa jest kontynuacją wydarzenia „Letni wieczór z poezją - literackie pranie”, podczas którego słowa...