Trzech młodych mieszkańców Świdnika odpowie przed Sądem za włamanie do mieszkania i krótkotrwałe użycie samochodu należącego do właścicieli lokalu. Wykorzystali fakt, iż jeden z nich skorzystał wcześniej z okazji i „pożyczył” sobie klucze do mieszkania swojej ciotki bez wiedzy i zgody samej zainteresowanej. Po poczęstowaniu się znalezionym w mieszkaniu alkoholem mężczyźni znaleźli kluczyki od samochodu lokatorów i razem z dwoma innymi znajomymi wybrali się na przejażdżkę.

W niedzielne popołudnie dyżurny świdnickiej komendy przyjął od mieszkanki Świdnika telefoniczne zgłoszenie o trzech podejrzanie zachowujących się młodych mężczyznach, którzy wyszli przed chwilą z mieszkania będącej poza domem sąsiadki i odjechali jej samochodem. Podejrzewając włamanie dyżurny wysłał na miejsce policjantów i skontaktował się telefonicznie z właścicielką mieszkania, która potwierdziła, iż nikomu mieszkania ani kluczy nie udostępniała.

Po kilkudziesięciu minutach policjanci zatrzymali pięciu młodych mężczyzn przy zaparkowanym samochodzie pokrzywdzonej, z których trzech znajdowało się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Dwaj młodzieńcy w wieku 17 i 18-lat osadzeni zostali w policyjnym areszcie, a najmłodszy z nich, 16-latek, przewieziony został do policyjnej izby dziecka.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 17-latek zabrał klucze od mieszkania, pozostawione na przechowanie u jego dziadka, a następnie wspólnie z 16 i 18-latkiem dostali się do mieszkania ciotki, gdzie urządzili sobie imprezę ze znalezionym na miejscu alkoholem. Rozochoceni młodzieńcy postanowili następnie pojeździć samochodem właścicielki mieszkania i zabrali w tym celu kluczyki od auta. Do przejażdżki oplem zaprosili także dwóch swoich trzeźwych rówieśników, z których żaden nie posiadał jednak uprawnień do kierowania. Nie przeszkodziło to w wycieczce dookoła Świdnika, w trakcie której swoje umiejętności za kierownicą sprawdził również jeden z nietrzeźwych młodzieńców, co jego koledzy skwapliwie nagrali telefonem.

Teraz za swoje wyczyny młodzi mężczyźni odpowiedzą przed Sądem, gdyż pozornie „młodzieńczy” wybryk stanowi w tym przypadku określone w kodeksie karnym przestępstwo kradzieży z włamaniem, zabrania pojazdu w celu krótkotrwałego użycia i dodatkowo, kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Świdnik

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/08/handcuffs-2102488_1280-1024x576.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/08/handcuffs-2102488_1280-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIKPP Świdnik,kradzież,młodzi sprawcy,włamanie
Trzech młodych mieszkańców Świdnika odpowie przed Sądem za włamanie do mieszkania i krótkotrwałe użycie samochodu należącego do właścicieli lokalu. Wykorzystali fakt, iż jeden z nich skorzystał wcześniej z okazji i „pożyczył” sobie klucze do mieszkania swojej ciotki bez wiedzy i zgody samej zainteresowanej. Po poczęstowaniu się znalezionym w mieszkaniu...