Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na „Dzień Seniora”. W programie są porady i wykłady specjalistów wielu instytucji, a w Lublinie i Biłgoraju – także koncerty.
„Dzień Seniora” odbędzie się w ZUS w całej Polsce 27 października. W regionie wydarzenia skupią się w Lublinie, Biłgoraju, Zamościu i Tomaszowie Lubelskim.

W każdym z tych miast będzie można posłuchać prelekcji o tym, od czego zależy wysokość emerytury, czy można do niej dorabiać, jak na emeryturę wpływa waloryzacja i co można załatwić w ZUS przez internet.

W Lublinie w programie jest prelekcja Narodowego Funduszu Zdrowia o „Lekach 75+” oraz zmianach w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej. Urząd Komunikacji Elektronicznej będzie wyjaśniał, na co należy uważać przy podpisywaniu umów. Policja ostrzeże, jak nie dać się nabrać fałszywym „wnuczkom”. A o Obywatelskim Parlamencie Seniorów i Karcie Seniora będzie mówić przedstawiciel Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Wystąpi również zespół wokalny „Pasjonatta”.

Prelekcje w Lublinie startują o godz. 9.00 w Domu Kultury LSM przy ul. Wallenroda 4a. W holu budynku, od 9.00 do 14.00, będzie można skorzystać z porad przedstawicieli ZUS, NFZ, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Miejskiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

W Biłgoraju „Dzień Seniora” startuje o 12.00. NFZ będzie informował o leczeniu sanatoryjnym oraz zaopatrzeniu w środki pomocnicze (np. okulary, laski). Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego opowie o szkoleniach z zakresu kompetencji cyfrowych, natomiast specjalista rehabilitant – o wpływie aktywności fizycznej na zdrowie. Z porad specjalistów ZUS będzie można korzystać do 15.00. Spotkanie umilą występy artystyczne Klubów Seniora „Złota Jesień”, „Złoty Wiek” i zespołu Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wydarzenie odbędzie się w Biłgorajskim Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 16.

Prelekcje o emeryturach odbędą się również w ZUS w Zamościu (o godz. 11.00) i Tomaszowie Lubelskim (o godz. 10.00). Dodatkowo w tomaszowskiej placówce ekspert Urzędu Skarbowego opowie o ulgach i zwolnieniach podatkowych dla emerytów i rencistów. Po wykładach będzie można skorzystać z porad ekspertów ZUS.
Pełny harmonogram „Dnia Seniora” w ZUS można znaleźć na stronie www.zus.pl/senior. Współorganizatorem wydarzenia jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

ZUS Lublin

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/02/emeryt.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/02/emeryt-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIDzień Seniora z ZUS,emerytura,porady dla seniorów,ZUS
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na „Dzień Seniora”. W programie są porady i wykłady specjalistów wielu instytucji, a w Lublinie i Biłgoraju – także koncerty. „Dzień Seniora” odbędzie się w ZUS w całej Polsce 27 października. W regionie wydarzenia skupią się w Lublinie, Biłgoraju, Zamościu i Tomaszowie Lubelskim. W każdym z tych...