Dyżurny komendy w Świdniku otrzymał zgłoszenie od policjanta wracającego ze służby o zdarzeniu drogowym w miejscowości Krępiec. Funkcjonariusz, aby uniemożliwić dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy zabrał mu kluczyki do samochodu. Badanie alkomatem wykazało u 32-letniego kierowcy pojazdu marki Mercedes prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna miał zatrzymane prawo jazdy za przekroczoną ilość punktów karnych.

Wczoraj po godz. 20:00 dyżurny komendy w Świdniku odebrał zgłoszenie od policjanta wracającego do domu po służbie o kolizji drogowej, w której najprawdopodobniej brał udział nietrzeźwy kierujący. Na miejsce został skierowany patrol policji. Mundurowi ustalili, że policjant Odziału Prewencji Policji w Lublinie jadąc po służbie do domu zauważył jadący z naprzeciwka pojazd marki Mercedes, który poruszał się całą szerokością jezdni.

Przy próbie wyminięcia się z policjantem – otarł się bokiem swojego pojazdu o jego samochód. Po zatrzymaniu pojazdów od kierującego czuć było silną woń alkoholu i miał on kłopot z utrzymaniem się na nogach. Od razu policjant zabrał mu kluczyki od samochodu, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę oraz powiadomił dyżurnego policji. Obecni na miejscu mundurowi przebadali 32-letniego kierowcę mercedesa na zawartość alkoholu. Okazało się, że ma on w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że kierowca nie ma prawa jazdy, gdyż zostało mu zatrzymane za przekroczenie dopuszczalnej liczby punktów karnych.

Teraz mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień oraz za spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

E.D.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/11/police3-1024x606.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/11/police3-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIKPP w Świdniku,Krępiec,nietrzeźwy kierowca,policja
Dyżurny komendy w Świdniku otrzymał zgłoszenie od policjanta wracającego ze służby o zdarzeniu drogowym w miejscowości Krępiec. Funkcjonariusz, aby uniemożliwić dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy zabrał mu kluczyki do samochodu. Badanie alkomatem wykazało u 32-letniego kierowcy pojazdu marki Mercedes prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna...