Od jutra do końca stycznia obowiązywać będzie zakaz używania wyrobów pirotechnicznych. Wyjątek od tego zakazu stanowić będą dwa dni- Sylwester i Nowy Rok.

Zgodnie z rozporządzeniem wojewody w okresie świąteczno-noworocznym w całym województwie lubelskim nie będzie można używać materiałów pirotechnicznych. 31 grudnia i 1 stycznia 2018 roku będzie to dozwolone, jednak tylko z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa dla życia, zdrowia, mienia i środowiska naturalnego.

Zakaz ma na celu zapewnienia spokoju i bezpieczeństwa publicznego. Osoby nieletnie będą mogły używać fajerwerków tylko pod bezpośrednim nadzorem dorosłego. Za naruszenie przepisów grozi grzywna.
Przypominamy, że sprzedaż petard nieletnim jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Z policyjnych doświadczeń wynika, że sylwestrowe zabawy z fajerwerkami często kończą się tragicznie.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/12/fireworks-2178924__340.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/12/fireworks-2178924__340-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIbezpieczeństwo sylwester,fajerwerki,grzywna,sylwester
 Od jutra do końca stycznia obowiązywać będzie zakaz używania wyrobów pirotechnicznych. Wyjątek od tego zakazu stanowić będą dwa dni- Sylwester i Nowy Rok. Zgodnie z rozporządzeniem wojewody w okresie świąteczno-noworocznym w całym województwie lubelskim nie będzie można używać materiałów pirotechnicznych. 31 grudnia i 1 stycznia 2018 roku będzie to dozwolone,...