Wczoraj policjanci Wydziału Kryminalnego KPP Świdnik wraz z policjantami z KP Piaski dokonali zatrzymania trzech mężczyzn, którzy poprzez strzelanie z broni pneumatycznej dokonywali zniszczeń mienia. Sprawcy strzelali w okna mieszkań i w pojazdy. Spowodowali straty na kwotę blisko 3000zł. Teraz odpowiedzą za swoje zachowanie przed Sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci ze Świdnika i Piask zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w październiku br. dokonali serii dewastacji mienia poprzez strzelanie z broni pneumatycznej. Celem oddawanych strzałów stały się głównie szyby w budynkach i w pojazdach ale ucierpiała też karoseria jednego z pojazdów.

Sprawcami okazali się mieszkańcy gminy Piaski w wieku 18-19 lat. Zostali ustaleni na podstawie realizacji materiałów operacyjnych. Po zatrzymaniu sprawcom przedstawiono zarzuty z art. 288kk, do których się przyznali, złożyli wyjaśnienia w sprawie i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze.

O ich dalszym losie zadecyduje Sąd. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Świdnik

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/12/358-117956_m.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/12/358-117956_m.jpgredAKTUALNOŚCIbroń pneumatyczna,dewastacja mienia,policja,strzały do mienia,zatrzymanie
Wczoraj policjanci Wydziału Kryminalnego KPP Świdnik wraz z policjantami z KP Piaski dokonali zatrzymania trzech mężczyzn, którzy poprzez strzelanie z broni pneumatycznej dokonywali zniszczeń mienia. Sprawcy strzelali w okna mieszkań i w pojazdy. Spowodowali straty na kwotę blisko 3000zł. Teraz odpowiedzą za swoje zachowanie przed Sądem. Grozi im do...