Dzisiaj w PUP w Świdniku odbyło się spotkanie informacyjne dla wszystkich zainteresowanych programem LOWE. To pilotażowy projekt na rzecz rozwoju kluczowych kompetencji u osób dorosłych.
Powiat Świdnicki otrzymał grant w wysokości 180 tys. zł, który przeznaczony został na utworzenie tzw. LOWE, czyli Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji. Jego siedziba mieści się w Zespole Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku. Dzisiaj w PUP w Świdniku odbyło się spotkanie informacyjne dla uczestników projektu.

Spotkanie poprowadzili dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy – Marcin Troć oraz dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Świdniku – Krzysztof Gałan. Panowie podkreślali znaczenie idei kształcenia się przez całe życie, którą promuje LOWE: – Mam nadzieję, że zdobyte kompetencje i wiedza pozwolą Państwu sprawniej poruszać się po rynku pracy – mówił gospodarz spotkania Marcin Troć, dyrektor PUP – warto zainwestować swój czas w rozwój, bo taka inwestycja zawsze się zwraca – dodawał.
Dyrektor Krzysztof Gałan podkreślał rolę partnerstwa w realizacji projektu. – Dzięki ścisłej współpracy z najważniejszymi lokalnymi instytucjami, organizacjami pozarządowymi i związkami nieformalnymi, a także pracodawcami chcemy stworzyć miejsce, w którym odbywać się będzie wymiana wiedzy, do którego można przyjść z własnym pomysłem, który my pomożemy zrealizować – zachęcał K. Gałan.

LOWE to program skierowany do osób dorosłych, w tym rodziców i opiekunów uczniów z małych miejscowości. Chodzi o osoby z maksymalnie średnim wykształceniem, związane z rolnictwem, nieaktywne zawodowo lub bezrobotne. Nawet 200 osób z naszego powiatu może liczyć na szkolenie w zakresie kompetencji kluczowych: przede wszystkim informatycznych i językowych, ale też kompetencji typu „Life skills” np. rolnictwo, zarządzanie domowym budżetem, zdrowe odżywianie, profilaktyka uzależnień.
Do głównych ograniczeń w znalezieniu pracy należą: niski poziom wykształcenia, brak odpowiedniego doświadczenia zawodowego i brak wystarczających kwalifikacji zawodowych. – Dzięki utworzeniu LOWE realizowane działania wpłyną na rozwój osobisty, społeczny zawodowy uczestników projektu, a w perspektywie czasu przyczynią się do rozwoju gminy i powiatu- mówi wicestarosta powiatu Waldemar Białowąs.
Oferta LOWE jest dostosowana do potrzeb osób biorących udział w projekcie. W działania zaangażowane są też osoby z niepełnosprawnościami. LOWE to miejsce, do którego można zgłaszać swoje pomysły, inicjatywy i potrzeby.
Projekt realizowany jest we współpracy międzysektorowej m.in. z Powiatowym Urzędem Pracy i Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

Osoby, które chciałyby skorzystać ze szkoleń w ramach projektu zapraszamy na stronę internetową szkoły, gdzie znaleźć można formularz rekrutacyjny, który po wypełnieniu należy złożyć w sekretariacie Zespołu Szkół Nr 1, ul. Okulickiego 13 w Świdniku:

http://www.zsnorwid.swidnik.pl/lowe-lokalny-orodek-wiedzy-i-edukacji
Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 601 320 522.

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/02/DSC_1300-1-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/02/DSC_1300-1-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIEDUKACJALOWE,PUP Świdnik,Zespół Szkół Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida
Dzisiaj w PUP w Świdniku odbyło się spotkanie informacyjne dla wszystkich zainteresowanych programem LOWE. To pilotażowy projekt na rzecz rozwoju kluczowych kompetencji u osób dorosłych. Powiat Świdnicki otrzymał grant w wysokości 180 tys. zł, który przeznaczony został na utworzenie tzw. LOWE, czyli Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji. Jego siedziba mieści...