Od lutego kierowcy w całym kraju mogą zapłacić mandat kartą lub telefonem. Terminale pojawiły się już w radiowozach świdnickiej drogówki.

Policja miała do rozdysponowania 2 tys. terminali. Do KWP w Lublinie trafiło 108 urządzeń płatniczych,z czego trzy do świdnickiej komendy.- Na razie trwają szkolenia funkcjonariuszy. Do naszej komendy trafiły trzy terminale- mówi Elwira Domaradzka z KPP w Świdniku.

Dzięki ich wprowadzeniu ukarani kierowcy nie będą musieli pamiętać o wykonaniu przelewu bankowego lub udaniu się na pocztę w celu dokonania płatności za mandat. Wystarczy posiadanie ważnej karty płatniczej lub systemu BLIK i mandat będzie można zapłacić od razu, w radiowozie. To rozwiązanie będzie również bardzo wygodne dla obcokrajowców, którzy popełnili wykroczenia drogowe, a którzy do tej pory byli zobligowani płacić za mandaty gotówką, co często wiązało się z koniecznością dojazdu do bankomatu lub kantoru w celu wymiany dewiz na złotówki.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/02/Marcin.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/02/Marcin-300x265.jpgredAKTUALNOŚCImandat,policja,terminal płatniczy
Od lutego kierowcy w całym kraju mogą zapłacić mandat kartą lub telefonem. Terminale pojawiły się już w radiowozach świdnickiej drogówki. Policja miała do rozdysponowania 2 tys. terminali. Do KWP w Lublinie trafiło 108 urządzeń płatniczych,z czego trzy do świdnickiej komendy.- Na razie trwają szkolenia funkcjonariuszy. Do naszej komendy trafiły...