Dzień,  przed imprezą okazało się, że organizator, czyli PCPR  dostał informacje od dyrektor MCUS o rozwiązaniu umowy najmu ze względu na zły stan techniczny muszli koncertowej w Świdniku. Tylko dzięki zaangażowaniu dyrektor i pracowników nie trzeba było odwoływać festynu.

Na 12 maja Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdniku zaplanowało coroczny mini- event pt. „Spektrum korzyści z Funduszami Europejskimi”. Jak co roku impreza miała się odbyć w muszli koncertowej MCUS w Świdniku,  którą zarządza Waldemar Jakson Burmistrz Świdnika. Prawie 24 godziny przed rozpoczęciem impreza mogła zostać odwołana „w związku z awarią elektryczną”. Z pomocą przyszła gmina Mełgiew. Włodarze Mełgwi zaprosili uczestnikówosoby niepełnosprawne do swojej muszli koncertowej. Błyskawicznie przenieśliśmy wszystko, co potrzebne do zorganizowania imprezy do Mełgwi. – Tam z otwartymi ramionami Nas przyjęli – tłumaczą organizatorzy.

– Miejsce docelowe mini-eventu zostało zmienione w ostatnim momencie – jak mówi Iwona Maluga dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdniku. – Umowa na wynajem muszli koncertowej usytuowanej na posesji Miejskiego Centrum Usług Socjalnych w Świdniku została z nami rozwiązana w ostatniej chwili – jak nam przekazano – „w związku z awarią elektryczną”. Mimo szybkiej interwencji u Burmistrza Świdnika, dzień przed imprezą o godziny 13 otrzymaliśmy oficjalną informację o rozwiązaniu umowy najmu. Nie chciałam odwoływać festynu, bo wiedziałam, że nasi  niepełnosprawni artyści będą bardzo zawiedzeni. Dlatego też wspólnie z pracownikami podjęliśmy decyzję o szybkiej zmianie miejsca eventu, dzięki przychylności władz Mełgwi został przeniesiony  do tamtejszej „muszli koncertowej” – dodaje dyrektor PCPR.

Mimo wystąpienia trudności dzień przed, festyn się odbył. W programie można było zobaczyć m. in.  występy grup wokalnych, tanecznych oraz recytatorów z jednostek organizacyjnych pomocy i integracji społecznej z terenu powiatu świdnickiego, które wywołały wiele pozytywnych emocji wśród widzów.

Wśród atrakcji znalazły się m. in. stoiska wystawowe z pracami osób niepełnosprawnych, stoisko Banku Żywności w Lublinie. Pośród dzieci największą popularnością cieszyły się: dmuchane zamki oraz konkursy z nagrodami. Wielu uczestników skorzystało również z malowania twarzy. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Świdniku z wielką otwartością opowiadali o wykonywanym zawodzie oraz pokazywali wszystkim zainteresowanym wnętrze wozu operacyjnego.
Na każdego uczestnika festynu czekała również kiełbaska z grilla oraz porcja pysznego bigosu.
Całość dopełnił fantastyczny występ zespołu Nokaut.  Powodzeniem cieszyły się również rozdawane w trakcie eventu sadzonki drzewek owocowych. Patronami uroczystości byli- Sławomir Sosnowski- Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Dariusz Kołodziejczyk- Starosta Powiatu Świdnickiego.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/05/Artyści-i-uczestnicy-festynu-Spektrum-korzyści-z-Funduszami-Europejskimi-w-Mełgwi-1024x733.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/05/Artyści-i-uczestnicy-festynu-Spektrum-korzyści-z-Funduszami-Europejskimi-w-Mełgwi-300x300.jpgWTRAKTUALNOŚCIfestyn integracyjny,Iwona Maluga,niepełnosprawni,PCPR w Świdniku,Waldemar Jakson
Dzień,  przed imprezą okazało się, że organizator, czyli PCPR  dostał informacje od dyrektor MCUS o rozwiązaniu umowy najmu ze względu na zły stan techniczny muszli koncertowej w Świdniku. Tylko dzięki zaangażowaniu dyrektor i pracowników nie trzeba było odwoływać festynu. Na 12 maja Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdniku zaplanowało...