W I LO im. W. Broniewskiego po raz pierwszy został zrealizowany projekt „Trzymaj dobrą formę”. Chodzi o promowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie prawidłowych zachowań żywieniowych, dbałości o rozwój intelektualny i psychiczny oraz aktywnego wypoczynku. W „Bronku” razem z licealistami udział w warsztatach psychologicznych wzięli także świdniccy gimnazjaliści.
Zajęcia prowadzili studenci z Akademickiego Centrum Wsparcia UMCS w ramach projektu AMBICJATYW HIGH oraz psychologowie z Miejskiego Centrum Profilaktyki w Świdniku. Warsztaty dotyczyły sposobów rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz asertywności.

Wczoraj odbyło się podsumowanie projektu. Uczniów odwiedził wicestarosta powiatu świdnickiego Waldemar Białowąs.
-Cieszę się, że zdajecie sobie sprawę z tego jak ważna jest dbałość zarówno o formę intelektualną, jak i fizyczną. Pamiętajmy, w zdrowym ciele zdrowy duch – mówił do młodzieży wicestarosta.

Uczestnicy mieli okazję obejrzeć męski balet szkolny w wykonaniu uczniów kl. 2E oraz pokaz sztuk samoobrony Krav Maga, które poprowadził Karol Serafin, zachęcając zgromadzoną młodzież do udziału w zajęciach, które odbywają się w PCEZ w Świdniku.

Zgodnie z prawidłowymi zasadami diety, uczniowie zjedli również drugie śniadanie, na które składały się owoce.
Projekt koordynują panie A. Dudek (nauczyciel biologii) oraz K. Paszko (psycholog).

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/05/DSC_5032-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/05/DSC_5032-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEDUKACJADbaj o formę,I LO im. W. Broniewskiego,Krav Maga,Waldemar Białowąs
W I LO im. W. Broniewskiego po raz pierwszy został zrealizowany projekt „Trzymaj dobrą formę”. Chodzi o promowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie prawidłowych zachowań żywieniowych, dbałości o rozwój intelektualny i psychiczny oraz aktywnego wypoczynku. W „Bronku” razem z licealistami udział w warsztatach psychologicznych wzięli także świdniccy gimnazjaliści. Zajęcia prowadzili studenci...