Jak w Świdniku radzą sobie przedsiębiorcy? Jakie są bolączki zakładów produkcyjnych, które dają pracę kilkuset mieszkańcom Świdnika i okolic? I czego obecnie potrzebują najbardziej? O takich właśnie kwestiach rozmawiał z pracodawcami Waldemar Białowąs, wicestarosta świdnicki, kandydat na burmistrza Świdnika.

– Rozwój miasta musi być budowany w oparciu o współpracę i rozmowę z mieszkańcami – deklaruje Waldemar Białowąs, który rozmawiał z przedsiębiorcami z terenu miasta.

– Mamy problem z brakiem pracowników. Nie wymagamy doświadczenia, gwarantujemy szkolenie i okres przyuczenia, ale chętnych wciąż za mało – przyznaje Giuseppe Nigro, Prezes P.P.H SAWA SP.J. Producent skarpet to firma działająca w Świdniku od 1994 roku, zaopatrująca odbiorców z całego świata.

– Zatrudniamy ok. 500 pracowników, ale firma się rozwija i wciąż poszukujemy kolejnych. Natomiast bardzo utrudnia codzienne funkcjonowanie brak miejsca do zaparkowania, a przez to ograniczone jest sprawne poruszanie się na terenie firmy. – skarży się Arkadiusz Marzec, Prezes Zarządu Tema Sp. z o.o sp.k.

Białowąs konsultował z przedsiębiorcami plany wsparcia ich działalności – Trzeba stworzyć atrakcyjne warunki dla naszych przedsiębiorców, chociażby poprzez utworzenie komunikacji miejskiej z grupowymi przejazdami pracowniczymi, czy zmniejszenie podatków, jakimi i tak znacznie wspomagają gminę – wylicza wicestarosta – Wiem, że wciąż istnieje problem znalezienia wykwalifikowanych pracowników. Tu doskonałym rozwiązaniem jest ścisła współpraca środowiska biznesu ze szkołami ponadpodstawowymi, dzięki czemu młodzi ludzie dostaną gwarancję zatrudnienia po wskazanym przez pracodawców kierunku.

W ramach poszerzenia możliwości dla uczącej się młodzieży wicestarosta chce także zapewnić młodym ludziom profesjonalne staże i praktyki w instytucjach podległych miastu.

Wśród punktów programu Waldemar Białowąs wymienia też m.in darmowy internet, darmowe obiady w szkołach, a także obniżkę opłat za wodę i odbiór śmieci, uruchomienie miejskiej komunikacji z darmowymi przejazdami dla uczniów i emerytów oraz dostępnością komunikacyjną w weekendy.

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/10/DSC_2158-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/10/DSC_2158-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIproblem z parkingami,Sawa,Tema,Waldemar Białowąs,wsparcie dla przedsiębiorcow
Jak w Świdniku radzą sobie przedsiębiorcy? Jakie są bolączki zakładów produkcyjnych, które dają pracę kilkuset mieszkańcom Świdnika i okolic? I czego obecnie potrzebują najbardziej? O takich właśnie kwestiach rozmawiał z pracodawcami Waldemar Białowąs, wicestarosta świdnicki, kandydat na burmistrza Świdnika. – Rozwój miasta musi być budowany w oparciu o współpracę i...