Konkurs plastyczny z Wisłą w tle
Wojewódzki konkurs plastyczny pt. „Płynie Wisła, jak łza czysta..” rozstrzygnięty.
9 czerwca w Ośrodku Szkolno–Wychowawczym im. H. Sienkiewicza w Świdniku zebrała się komisja konkursowa i oceniła 91 prac zgłoszonych do konkursu. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Przyjaciół Ośrodka działające przy SOSW.
Patronat honorowy nad konkursem objęli: Wojewoda Lubelski, Lubelski Kurator Oświaty oraz Starosta Powiatu Świdnickiego.
Adresatami byli uczniowie i wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno- wychowawczych i szkół specjalnych województwa lubelskiego.
Konkurs miał na celu włączenie się w obchody Roku Wisły, podtrzymywanie tradycji współpracy między placówkami, pogłębianie wiedzy na temat znaczenia głównej rzeki Polski, zwiększenie świadomości ekologicznej, kształtowanie i pogłębianie kreatywności, uzdolnień, wyobraźni i wrażliwości artystycznej wychowanków, kształtowanie umiejętności posługiwania się różnorodnymi technikami wyrazu,
W skład jury weszły: Barbara Kasprzak – terapeuta, plastyk, Beata Michniewicz – dyrektor SOSW w Świdniku, Beata Portka – kierownik MCUS w Świdniku, Katarzyna Amrozy- psycholog, terapeuta z MCP w Świdniku.
Jury wyłoniło 12 nagrodzonych prac w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola i zespoły rewalidacyjno-wychowawcze, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum i uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy. Ponadto przyznano dwie nagrody specjalne dyrektora SOSW w Świdniku oraz trzy nagrody Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Ośrodka.
Nagrodę Specjalną dyrektora Ośrodka – Beaty Michniewicz otrzymali:
- Aleksandra Górka – z Zespołu Szkół Specjalnych przy DSK w Lublinie
- Jarosław Gradziński – z SOS-W DDIMNISS w Lublinie
Nagrodę Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Ośrodka działającego przy SOSW w Świdniku otrzymały trzy osoby:
- Natalia Kopeć – Zespół Szkół Specjalnych przy DSK w Lublinie
- Wiktoria Kocoń – Zespół Szkół Specjalnych przy DSK w Lublinie
- Karolina Kozak – SOSW w Świdniku
Kategoria: przedszkola i zespoły rewalidacyjno-wychowawcze przyznano trzy nagrody:
- Zofia Fac – Zespół Szkół Specjalnych przy DSK w Lublinie
- Alicja Harasymiuk – Zespół Szkół Specjalnych przy DSK w Lublinie
- Zespół Rewalidacyjno-Wychowawczy SOSW w Świdniku
Kategoria: szkoła podstawowa:
- Kamil Wójcik – SOSW w Zamościu
- Adam Koczot – SOSW DDIMNISS w Lublinie
- Wiktoria Panas – SOSW w Dęblinie
Kategoria: gimnazjum:
- Jakub Kuś – SOSW w Karczmiskach
- Marcin Siemierzewicz – SOSW w Dęblinie
- Damian Świda – SOSW w Bystrzycy
- Kacper Orzechowski – SOSW w Lublinie
W kategorii: uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy nagrody otrzymali:
- Karina Wosiak – SOSW w Świdniku
- Katarzyna Okoń –ZWiPP w Chełmie
Wystawę prac konkursowych można obejrzeć do 19 czerwca w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku, przy ul. C.K. Norwida 4.
Nagrody dla laureatów konkursu ufundowane zostały przez Wojewodę Lubelskiego i Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Ośrodka.
(SOSW w Świdniku)