SPORT

WICESTAROSTA GOŚCIŁ WÓJTOWICZA

wójtowicz
Wicestarosta Waldemar Białowąs gościł w świdnickim Starostwie Powiatowym Tomasza Wójtowicza, żywą legendę polskiej siatkówki. Złoty medalista mistrzostw świata (1974 r.) i igrzysk olimpijskich (1976 r.) jest obecnie ambasadorem Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych powołanych do życia w naszym kraju.
Osoba Tomasza Wójtowicza nierozerwalnie kojarzy się z najlepszymi czasami piłki siatkowej w Świdniku. Drużyna żółto-niebieskich z nim w składzie w 1976 roku odniosła największy sukces w swojej historii zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski. Dlatego też wicestarosta Białowąs rozmawiał ze swoim gościem na temat perspektyw rozwoju piłki siatkowej w mieście Świdniku oraz powiecie świdnickim w oparciu o działalność S.O.S.
Chcemy zwiększyć ofertę edukacyjno-sportową szkół ponadgimnazjalnych o profile klas sportowych. Ponadto w jednej z naszych placówek oświatowych planujemy gruntowną modernizację i rozbudowę istniejącej bazy obiektów sportowych – przyznał Białowąs.
Polski Związek Piłki Siatkowej od 1 września 2012 roku wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki w 144 szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych realizuje w Polsce projekt upowszechniania siatkówki wśród dzieci i młodzieży. Szkoły uczestniczące w projekcie tworzą Siatkarskie Ośrodki Szkolne z klasami sportowymi. Nauczyciele i młodzież mają zapewniony dostęp do najlepszego sprzętu treningowego, najnowszych metod szkoleniowych, uczestniczą w systemie rozgrywek S.O.S., najlepsi powoływani są na specjalistyczne obozy szkoleniowe, a wszyscy otrzymują odzież sportową.
Już w miesiącu kwietniu br. chcemy, w ramach obchodów XXV-lecia Samorządności zorganizować powiatowy turniej piłki siatkowej z udziałem wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w terenu powiatu świdnickiego. Gościem honorowym zawodów będzie Tomasz Wójtowicz. Zaprosimy także przedstawiciela Ministerstwa Sportu i Turystyki. Chcemy, żeby było to prawdziwie sportowe święto, a zarazem zaczyn do odbudowy siatkarskich tradycji w Świdniku – powiedział wicestarosta świdnicki.
JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button