SPORT

XVIII WOJEWÓDZKI TURNIEJ SZACHOWO-WARCABOWY OHP

Hufiec Pracy w Świdniku zorganizował XVIII Wojewódzki Turniej Szachowo-Warcabowy OHP o Puchar Starosty Świdnickiego. W zmaganiach odbywających się w miłej i sportowej atmosferze, uczestniczyli zawodnicy z niemal wszystkich jednostek wychowawczych województwa lubelskiego.
 
szachy ohp
Podczas ceremonii zakończenia turnieju obecni byli: Dariusz Kołodziejczyk – Starosta Świdnicki, Piotr Klejny – przedstawiciel Lubelskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, Mirosław Jakima – komendant świdnickiego Hufca Pracy, Leszek Onuszkiewicz – kierownik internatu Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku oraz Zbigniew Pyda – sędzia główny zawodów.
W turnieju szachowym zwyciężył Wojciech Grzesik z Hufca Pracy w Tomaszowie Lubelskim, drugie miejsce zajął Sebastian Żeleźnik z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Radzyniu Podlaskim, a trzecie Konrad Raca z Hufca Pracy w Puławach. W konkurencji warcaby zwyciężył Daniel Żeleźnik z OSiW w Radzyniu Podlaskim, drugi był Kamil Boguta z Hufca Pracy w Świdniku, a na trzeciej pozycji została sklasyfikowana Dominika Banach z Hufca Pracy w Biłgoraju.
Równolegle odbył się turniej kadry. W warcabach najlepszy okazał się Wacław Putkowski z Tomaszowa Lubelskiego, drugą lokatę zajął Ryszard Gołoś z Radzynia Podlaskiego, a trzecią Agnieszka Grzegorczyk z Puław. W turnieju szachowym pierwsze miejsce, już po raz siedemnasty (!) w historii tych zawodów, zajął Mirosław Jakima ze Świdnika. Na drugiej pozycji uplasował się Bogusław Jaworski z Włodawy, a na trzeciej Wacław Putkowski z Tomaszowa Lubelskiego.
Puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe laureatom turnieju w poszczególnych kategoriach wręczał starosta Dariusz Kołodziejczyk. Turniej jest wpisany do oficjalnego kalendarza powiatowego imprez sportowych dofinansowywanych przez Starostwo Powiatowe w Świdniku.
JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button