AKTUALNOŚCI

POWIATOWA CORRIDA ORTOGRAFICZNA


Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi zamieniło się w arenę walk z „bykami”. Stało się to za sprawą XIII Powiatowej Corridy Ortograficznej, czyli konkursu ortograficznego dla uczniów klas VI szkół podstawowych powiatu świdnickiego. W tegorocznej edycji wzięło udział 21 uczniów.
corrida Mełgiew
Najlepszym torreadorem i zdobywczynią I miejsca okazała się Aleksandra Giza– podopieczne Beaty Jasielskiej, ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku, która napisała bezbłędnie dyktando i uzyskała maksymalną liczbę punktów za poprawnie rozwiązany test. II miejsce zajęła Paulina Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Siostrzytowie. Miejsce III zajęli: Paulina Łabarzewska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku oraz Jarosław Leśny – uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdniku. Miejsce IV zajęły dwie uczennice: Kinga Waryszak ze Szkoły Podstawowej w Dorohuczy i Iga Nowacka ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, które wręczali: dyrektor mełgiewskiej placówki oświatowej Halina Załoga oraz członek Zarządu Powiatu – Leszek Czechowski. Nad całością przygotowań i przebiegiem konkursu czuwały organizatorki: Elwira Iwaniuk i Katarzyna Wróbel. Scenografię przygotowała Marlena Kulbicka, a uczestnikami zaopiekowała się Marzenna Pietrzyk.
Corrida Ortograficzna jest wpisana do kalendarza powiatowego imprez kulturalnych, dofinansowywanych przez Starostwo Powiatowe w Świdniku.
Jack

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button