SPORT

POWIAT ŚWIDNICKI Z PUCHAREM WOJEWODY!!!

Reprezentacja powiatu świdnickiego, występująca pod wodzą kapitana, wicestarosty Waldemara Białowąsa, zwyciężyła w prestiżowym turnieju siódemek piłkarskich rozgrywanym na boisku Gminnego Klubu Sportowego w Gościeradowie. Turniej z okazji XXV-lecia samorządu gminnego był rozgrywany o puchar wojewody lubelskiego. Współorganizatorem zawodów była gmina Gościeradów. Rywalizacja była zacięta i toczona do ostatniego gwizdka sędziów.
drużyna
Reprezentacja powiatu świdnickiego. Górny rząd od lewej: Tomasz Król, Tomasz Filipiuk, Robert Kulawiak, Sławomir Pasierbik, Jan Chabros, Michał Czarnecki, Artur Łuka, Dariusz Sawicki. Dolny rząd od lewej: Tomasz Łasak, Tomasz Wnuk, Waldemar Białowąs (kapitan), Jacek Kosierb. Na zdjęciu brakuje Tomasza Szklarza.
W rywalizacji wzięły udział drużyny: grupa A – Gmina Gościeradów, Miasto Tomaszów Lubelski, Gmina Opole Lubelskie, Powiat Świdnicki i Powiat Kraśnicki; grupa B – Lubelski Urząd Wojewódzki, Gmina Lubycza Królewska, Gmina Dorohusk, Gmina Dzierzkowice i Gmina Janów Lubelski.
Na inaugurację świdniczanie zmierzyli się z Opolem Lubelskim. Po bezbramkowej pierwszej połowie, w drugiej swoją wyższość nad teamem w którym występował były piłkarz świdnickiej Avii – Tomasz Jasik, nasi gracze udokumentowali zdobyciem dwóch bramek wygrywając 2:0. Najpierw do siatki trafił Tomasz Szklarz, a następnie golkipera rywali do kapitulacji zmusił Tomasz Filipiuk. W drugiem meczu pierwszej kolejki gospodarze z Gościeradowa ulegli wysoko bo aż 2:8 futbolistom z Tomaszowa Lubelskiego. To właśnie z tymi drugimi przyszło rywalizować naszej drużynie w kolejnym meczu. Po interesującej i wyrównanej grze padł wynik bezbramkowy 0:0. Potem Gościeradów pokonał minimalnie 2:1 Kraśnik i wrócił „do gry” w turnieju, ale tylko na chwilę bowiem w następnej potyczce uległ 2:5 odrabiającemu straty Opolu Lubelskiemu. Swoją dobrą dyspozycję zwyciężając 3:0 Kraśnik potwierdzili reprezentanci Tomaszowa Lubelskiego. Jednak ostatnie „słowo” w tej grupie należało do świdniczan, którzy wręcz zdeklasowali swoich dwóch kolejnych grupowych rywali. Najpierw po hat-tricku Tomasza Króla oraz golach Filipiuka i Artura Łuki rozgromili Gościeradów 5:1, a następnie pokonali Kraśnik 5:0! Cztery gole w tym spotkaniu zdobył Król, a jedno trafienie „dołożył” kapitan Waldemar Białowąs. Nasi reprezentanci wyszli z grupy do półfinału zajmując pierwsze miejsce. Drugą lokatę, także premiowaną awansem do meczu półfinałowego wywalczyła ekipa Opola Lubelskiego. Stało się tak za sprawą wygranej 1:0 nad Tomaszowem Lubelskim po golu zdobytym w ostatniej sekundzie spotkania!
król
Tomasz Król w sumie strzelił siedem goli i choć nie było prowadzonej klasyfikacji na najskuteczniejszego zawodnika turnieju to z całą pewnością był jednym z najlepszych jego strzelców.
Kolejność w grupie A
1. Świdnik 4 10 12:1
2. Opole Lub. 4 9 11:6
3. Tomaszów Lub. 4 7 10:3
4. Gościeradów 4 3 7:18
5. Kraśnik 4 0 3:15
Najlepsze w grupie B okazały się drużyny z Janowa Lubelskiego i Lubyczy Królewskiej. Ci pierwsi w półfinale pokonali Opole Lubelskie pewnie 2:0. Półfinał z udziałem świdniczan rozpoczął się od bezbramkowej, pierwszej połowy. W drugiej do siatki rywali z Lubyczy trafiali kolejno: Sławomir Pasierbik, Michał Czarnecki i Dariusz Sawicki. Kiedy wydawało się, że jest praktycznie „po meczu” przeciwnicy zaczęli nagle odrabiać traty i dwukrotnie zmusili do kapitulacji Roberta Kulawiaka. Na szczęście przy stanie 3:2 rozległ się końcowy gwizdek arbitra i udział ekipy powiatu świdnickiego w wielkim finale stał się faktem.
kulawiak
Robert Kulawiak w sześciu meczach wpuścił tylko trzy gole i był jednym z najlepszych bramkarzy na turnieju.
Mecz o pierwsze miejsce z Janowem Lubelskim ułożył się pomyślnie dla naszej drużyny. Już w pierwszych dziesięciu minutach gry do siatki trafili: Tomasz Wnuk oraz Czarnecki. Prowadząc 2:0 świdniczanie w drugiej odsłonie umiejętnie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, nie dopuszczając rywali do zdobycia chociażby kontaktowej bramki. W meczu o trzecią lokatę w turnieju Lubycza Królewska nie dała rady Opolu Lubelskiemu, co prawda remisując w meczu 1:1, ale ulegając rywalom w konkursie rzutów karnych 6:7!
puchar
Puchar za zdobycie pierwszego miejsca z rąk wojewody lubelskiego Wojciecha Wilka odebrał kapitan reprezentacji powiatu świdnickiego Waldemar Białowąs (z prawej).
Puchary oraz pamiątkowe dyplomy wręczali: wojewoda lubelski Wojciech Wilk, wójt gminy Gościeradów Mariusz Szczepanik oraz starosta Powiatu Kraśnickiego Andrzej Maj. Pierwsze miejsce i Puchar Wojewody lubelskiego wywalczyła drużyna ze Świdnika, drugie miejsce Puchar Wójta Gminy Gościeradów zdobyła drużyna Gminy Janów Lubelski, a na trzecim stopniu podium stanęła drużyna z Gminy Opole Lubelskie zdobywając puchar Dyrektora Generalnego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Pozostałe drużyny, od miejsca czwartego do dziesiątego, otrzymały symboliczne puchary oraz dyplomy za udział w turnieju.
JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button