AKTUALNOŚCI

Debatowali o cyberprzestępczości.

17 czerwca w Centrum Kultury w Świdniku odbyła się debata społeczna, poświęcona cyberprzestępczości i bezpieczeństwu w sieci. Spotkanie rozpoczął spektakl profilaktyczny „Gry rodzinne”, przygotowany przez uczniów Gimnazjum nr 3 w Świdniku, pod przewodnictwem E. Kulczyńskiej. W debacie wzięli udział przedstawiciele miejscowych władz, policjanci z KPP w Świdniku i KWP w Lublinie, nauczyciele, uczniowie, a także przedstawiciele banków oraz innych instytucji, których usługi przez Internet, są jednym z narzędzi współpracy z klientem.
– Debaty społeczne to element rządowego programu ograniczania przestępczości na terenie całej Polski, a ich celem jest poruszanie tematów społecznie ważnych- wyjaśniła podkom. Edyta Wójtowicz z KPP w Świdniku. Dlatego zajęto się najważniejszymi zagadnieniami min. stalkingiem, kradzieżą tożsamości, oszustwami internetowymi, czy też sms-ami premium.
-Jest to pierwsza debata na ten temat w województwie lubelskim- podkreślił Komendant Powiatowy Policji w Świdniku. insp. Ryszard Szklarz. Wcześniej debaty poświęcone były głównie bezpieczeństwu w ruchu drogowym, czy przemocy domowej. Cyberprzestępczość, jest zagadnieniem dotyczącym bezpośrednio nas wszystkich- dodał świdnicki komendant. Dlatego też policjanci Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, organizując to spotkanie zaprosili Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta, Kazimierza Sidora, który podjął zagadnienia edukacji konsumenckiej. Podczas spotkania omawiano także tematy dotyczące niewłaściwego korzystania z łączy internetowych, kart płatniczych, danych osobowych, czy też tzw. życiowych okazji przy różnego rodzaju transakcji, czy wygranych. Jak zapowiedział Komendant Powiatowy Policji w Świdniku – insp. Ryszard Szklarz, kolejna taka debata odbędzie się już w listopadzie.
Red.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button