AKTUALNOŚCI

Nie będzie zastępcy!

Od 2009 roku nieprzerwanie stanowisko komendanta Straży Miejskiej w Świdniku sprawuje Jan Sprawka. Dotychczas radził sobie z obowiązkami sam. Podczas sesji RM, która miała miejsce 23 kwietnia wyraził potrzebę powołania swojego zastępcy.straz miejska
Podczas sesji radni podejmowali uchwałę w sprawie nadania Regulaminu Organizacyjnego Straży Miejskiej w Świdniku. Okazało się, że w jednostce w najbliższym czasie nie tylko to się zmieni. W dokumencie, którzy otrzymali radni pojawiły się stanowiska kierownika referatu monitoringu i zastępcy komendanta. O celowość tworzenia tych etatów zapytała radna Edyta Lipniowiecka( ŚWS). Stanowisko zastępcy komendanta zostało kilka lat temu zlikwidowane. Po co w takim razie w tej chwili jest od nowa tworzone? – zapytywała radna. Komendant Sprawka stwierdził, że tamta decyzja była błędna. Teraz chce ją naprawić i powołać w drodze konkursu kierownika, który będzie zarządzał referatem do spraw monitoringu i swojego zastępcę, któremu będzie podlegał kierownik monitoringu i strażnicy miejscy. – Moim zdaniem pieniądze, które mają iść na utworzenie nowego etatu lepiej wydać na poprawę jakości świdnickiego monitoringu.- skomentowała decyzję komendanta E. Lipniowiecka. Skoro komendant tyle czasu radził sobie bez zastępcy, nie widzę powodu, żeby teraz takie stanowisko tworzyć – dodała radna.
Kilka tygodni później okazało się, że jednak komendant Sprawka zrezygnował z powołanie swojego zastępcy. – Jest utworzony etat zastępcy, ale nie będę nikogo w najbliższym czasie na niego przyjmował. – poinformował o swojej decyzji komendant J. Sprawka. Podczas mojej nieobecności zastępuje mnie strażnik z wieloletnim doświadczeniem. Etat kierownika monitoringu chciałbym jednak zapełnić. Planuję również, jeśli będę miał na to fundusze, zatrudnienie osób niepełnosprawnych do obsługi monitoringu. Zwiększyłoby to liczbę patroli na mieście. Na ten temat prowadzę już rozmowy z burmistrzem.- dodaje komendant. Całą sytuację skomentowała radna Lipniowiecka.
– Bardzo mnie cieszy fakt, iż komendant Sprawka przemyślał sytuację i doszedł do wniosku, że nie ma potrzeby stwarzania na siłę stanowiska, które jak pokazały ostatnie lata, wcale nie jest SM niezbędne do funkcjonowania, a pieniądze przeznaczone na ten cel znajdą, lepsze zastosowanie. Obecnie w świdnickiej SM pracuje: komendant (1 etat), pracownicy administracyjni (2,5 etatu), główny księgowy (0,25 etatu), kierownik referatu monitoringu (1 etat), pracownicy cywilni referatu monitoringu (3 etaty), strażnicy miejscy (13 etatów).
Mes.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button