SPORT

POWIAT NA PODIUM LETNICH IGRZYSK SENIORÓW LZS W NAŁĘCZOWIE

Reprezentacja Powiatu Świdnickiego uczestniczyła w Finale Wojewódzkim Letnich Igrzysk Seniorów (45+) na Lubelszczyźnie, które w ostatnią sobotę czerwca odbyły się w Nałęczowie. Projekt realizowany był przez Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Lublinie przy współpracy starostw powiatowych, urzędów gmin, powiatowych zrzeszeń LZS oraz przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki. W klasyfikacji generalnej igrzysk drużyna powiatu świdnickiego, na czele z wicestarostą Waldemarem Białowąsem, zajęła wysokie drugie miejsce!
Nałęczów
Zawody rozgrywane były w piętnastu dyscyplinach sportowo-rekreacyjnych. Wśród ekip powiatowych najlepsi okazali się seniorzy z Ryk, na drugim stopniu podium stanęli reprezentanci powiatu świdnickiego, a na trzecim z włodawskiego.
– Wszystkie konkurencje wywoływały spore emocje i rywalizację, ale też przede wszystkim świetną zabawę oraz integrację z innymi ekipami. Igrzyska rozgrywane przy pięknej pogodzie przyniosły dużo zabawy i radości startującym – przyznał Henryk Karaś, złoty medalista w siatkówce plażowej, który na najwyższym stopniu podium stanął wspólnie z Wojciechem Rżysko. Do tego „dorzucił” brązowy medal w „trójkach” występując pod siatką w drużynie z Rżysko, Piotrem Barańskim, Krzysztofem Wybrańskim i Robertem Zielińskim.
karaś
Warto jeszcze odnotować podwójne „złoto” naszej reprezentacji w siatkówce kobiet – w „trójkach” i plażowej, złoty medal drużynowo w warcabach i rzutach do kosza oraz brązowy krążek drużynowo w konkurencji Nordic Walking.
Powiat Świdnicki reprezentowali: Waldemar Białowąs, Krystyna Kostrzewa, Andrzej Kostrzewa, Beata Sikora, Jadwiga Krupa, Eugeniusz Mazur, Krzysztof Wybrański, Grzegorz Dawid, Agnieszka Chylińska, Andrzej Kozak, Krzysztof Szczepaniak, Barbara Karaś, Henryk Karaś, Leszek Uściłowski, Jerzy Misztal, Marian Misztal, Krzysztof Gładysz, Przemysław Kozak, Jerzy Zieliński, Barbara Gąsior, Teresa Jaworska, Katarzyna Cajzer, Wojciech Rżysko, Piotr Barański i Robert Zieliński.
JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button