AKTUALNOŚCI

BĘDĄ ZWOLNIENIA

AW149W wyniku podpisanego porozumienia pomiędzy Zarządem Spółki, a zakładowymi organizacjami związkowymi PZL-Świdnik S.A. w fabryce nastąpi redukcja zatrudnienia, w formie Programu Dobrowolnych Odejść. Redukcja obejmie pracowników, którzy do końca 2015 roku nabywają prawo do świadczenia przedemerytalnego. Pierwsze odejścia ze Spółki nastąpią już w lipcu, a do końca bieżącego roku pracę utraci do 100 pracowników.
Wystąpienie pracodawcy do związków zawodowych, inicjujące rozmowy w sprawie zwolnień już w bieżącym roku było dla związków zawodowych sporym zaskoczeniem, gdyż z wcześniej podawanych publicznie informacji władz Spółki wynikało, że co prawda Spółka w najbliższych latach przewiduje duże redukcje, ale w przekazywanych informacjach była mowa o latach 2016 – 2018 i liczbie 800 pracowników, których dotknie redukcja. – podaje komunikat.
Powodem redukcji jest zmiana sytuacji PZL-Świdnik na rynku lotniczym, a w związku z tym, zmiana modelu biznesowego, dla skutecznego funkcjonowania Spółki.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button