SPORT

PIŁKARZE PIASKOVII MAJĄ APETYT NA IV LIGĘ

Przygotowania do rundy jesiennej sezonu 2015/2016 w lubelskiej klasie okręgowej (V liga) rozpoczęli piłkarze Ludowego Klubu Sportowego Piaskovia. Poprzedni sezon, w którym drużyna zajęła wysokie trzecie miejsce w „okręgówce” rozbudził apetyty piaseckich kibiców na awans. Dziś już otwarcie mówi się, że żółto-czerwono-niebiescy w nadchodzącym sezonie powalczą o IV ligę dla Piask!!!
logo Piaskovia
Zakończony w czerwcu poprzedni sezon był dla Piaskovii najlepszym w historii jej występów w klasie okręgowej. Klub kierowany przez prezesa Waldemara Wójcika rywalizuje na tym szczeblu rozgrywkowym nieprzerwanie od 13 lat. Drużyna prowadzona przez trenera Sławomira Pasierbika zanotowała 19 zwycięstw, trzy remisy i osiem porażek. Dało to 60 punktów i trzecie miejsce w klasyfikacji za Polesiem Kock oraz Wisłą Annopol. Piaskovia legitymowała się takim samym dorobkiem punktowym co ekipa z Annopola, ale miała gorszy bilans bezpośrednich meczów. Nasi futboliści ulegli rywalom u siebie 0:2 i zremisowali na wyjeździe 2:2. Na tak dobre wyniki miały wpływ zmiany kadrowe jakich dokonano. Wiosną po zatrudnieniu kilku doświadczonych zawodników Piaskovia stała się prawdziwym Galacticos lubelskiej klasy okręgowej. W barwach klubu z Piask kibice mogli oglądać doświadczonego, 34-letniego Marcina Popławskiego. Popularny „Papaj” jeszcze kilka lat temu był podporą lubelskiego Motoru z czasów jego gry w I i II lidze. Grał także w Lewarcie Lubartów, Górniku Łęczna, Koronie Kielce i Wiśle Puławy. Obok niego odpowiedzialnym za siłę ofensywną drużyny był o rok młodszy Marek Galiński. Swego czasu z dorobkiem 20 bramek król strzelców (wspólnie z Pawłem Pranagalem) IV ligi, który walnie przyczynił się do awansu świdnickiej Avii w sezonie 2004/2005 do grona trzecioligowców. Trio Galacticos uzupełnił Damian Farotimi. 29-letni defensor mający za sobą występy między innymi w Ładzie Biłgoraj, Lubliniance, Avii, Stali Poniatowa, Lewarcie czy w Cisach Nałęczów.
Mamy powody do zadowolenia po poprzednim sezonie. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak tylko jeszcze bardziej ugruntować swoją pozycję w „okręgówce” i zaatakować IV ligę – przyznał bez wahania prezes klubu Waldemar Wójcik.
Piaskovia w letniej przerwie postanowiła jeszcze wzmocnić swoją kadrę. Z dalszych występów zrezygnował jedynie obrońca Radosław Chmielnicki. W jego miejsce przyszedł doświadczony stoper 28-letni Piotr Styżej, mający na swoim koncie grę w Motorze, Lubliniance, Stali Poniatowa, a ostatnio w Starcie Krasnystaw. Ponadto w kręgu zainteresowań trenera Pasierbika jest doświadczony 33-letni pomocnik Kamil Dudek z Sokoła Konopnica (spadkowicz z klasy okręgowej) oraz młodzieżowcy: Paweł Rudzki i Mateusz Laska z lubelskiego Widoku oraz Adam Szyndler z Avii Świdnik.
Trener S.Pasierbik 2
W pierwszym meczu sparingowym Piaskovia zremisowała bezbramkowo ze spadkowiczem z III ligi – Hetmanem Żółkiewka. Wczoraj na lubelskiej Rusałce piaseccy futboliści zmierzyli się z juniorami starszymi Widoku Lublin. W bardzo pożytecznym sprawdzianie formy zwyciężyli rywali 3:2 (0:1). Bramki strzelali: Przemysław Ziętek, Kamil Dudek i Tomasz Wnuk.
Trener Pasierbik do gry desygnował następującą jedenastkę: Karol Kurzępa, Adam Wargol, Piotr Styżej, Łukasz Muda, Mateusz Ziętek, Adam Szyndler, Damian Farotimi, Marcin Popławski, Michał Czarnecki, Przemysław Ziętek, zawodnik testowany. W drugiej połowie na boisko weszli: Adam Pałka, Tomasz Nowak, Wojciech Gawrylak, Kamil Dudek, Tomasz Wnuk i Krzysztof Olender.
Wojtek Gawrylak to 21-letni pomocnik z Lublinianki, a zawodnik testowany to doświadczony napastnik rodem z Rumunii. O ich ewentualnej przydatności do naszej drużyny przekonamy się po kilku treningach i następnych grach kontrolnych – przyznał trener Sławomir Pasierbik (na zdjęciu powyżej).
Przed rozpoczęciem sezonu Piaskovię czekają jeszcze dwa sparingi. We środę 29 lipca z juniorami starszymi Piłkarskich Nadziei Motor Lublin, a w sobotę 1 sierpnia przeciwko IV-ligowemu Orionowi Niedrzwica Duża. Zmagania w klasie okręgowej ruszają 8 sierpnia, a na inaugurację ekipa z Piask zagra na własnym boisku z Granitem Bychawa.
JacK
foto: www.piaskovia.pl

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button