AKTUALNOŚCI

ELEKTRONICZNA KOLEJKA W ŚWIDNICKIM STAROSTWIE

Elektroniczny system kolejkowy w Świdnickim StarostwieW piątek 31 lipca, wszystkich, którzy przyszli załatwić sprawy w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Świdniku, spotkała miła niespodzianka: na ścianach monitory, oznaczenia stanowisk, a na korytarzu terminal biletowy. Tak wygląda działający od dziś elektroniczny system kolejkowy, dzięki któremu znacznie zmniejszy się czas oczekiwania przez Klientów urzędu. Można też od dziś umawiać się na wizytę na konkretną godzinę przez prosty formularz pod tym linkiem.
Jak tego używać?
Okazuje się, że system jest bardzo przyjemny i łatwy w użytkowaniu. Wystarczy podejść do dotykowego terminala na korytarzu i wybrać temat swojej sprawy do załatwienia, np. rejestrację pojazdu, czy odbiór prawa jazdy. Zostanie wydrukowany bilet z numerem, który należy zabrać i poczekać na głosowe wezwanie do konkretnego stanowiska. Natomiast na monitorach widoczne są informacje o tym, ile osób jeszcze czeka w kolejce.
Jeśli chodzi o rejestrację wizyty przez internet, to na wspomnianej wcześniej stronie, trzeba wybrać zakres tematyczny i wypełnić prosty formularz. Po chwili przyjdzie email z linkiem aktywacyjnym oraz numer rezerwacji, z którym trzeba przyjść kilka do starostwa kilka minut przed zarezerwowaną wizytą. W terminalu potwierdza się swoją obecność poprzez wprowadzeniu numeru i odebranie biletu.
Starostwo informuje, że biletów „internetowych” będzie do dyspozycji jedynie osiem dziennie, ale w przypadku większego zainteresowania, ta liczba wzrośnie.
Czy system się sprawdza?
Władze Starostwa są bardzo zadowolone z funkcjonowania elektronicznej kolejki. W pierwszym dniu obsłużono dzięki niej ponad 160 osób, co trzeba przyznać, jest wynikiem imponującym w pierwszym „testowym” dniu. Otrzymaliśmy także informację, że statystyki ruchu będą na bieżąco analizowane przez urzędników, tak aby czas załatwiania spraw przez Klientów był jak najkrótszy.
Elektroniczny system kolejkowy w Świdnickim Starostwie
 

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button