AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Z WIZYTĄ U "LESZCZYNIAKÓW"

Istnieją od ponad trzydziestu lat. Koncertują nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Do licznych inicjatyw kulturalnych, których są autorami i uczestnikami, teraz można dołączyć wakacyjną wymianę dzieci z zespołem z Nowego Targu.20150712_123245(1)
Od 8 do 12 lipca gościliśmy dzieci z zespołu folklorystycznego z Nowego Targu „Mali Śwarni”. Wszystko po to, by młodzi artyści z „Leszczyniaków” i „Małych Śwarnych” mogli się razem bawić grając, śpiewając i tańcząc. Teraz czekamy na propozycję z terminem rewizyty. – mówi Beata Leszczyńska, kierownik muzyczny i wokalny „Leszczyniaków”.
Ta inicjatywa zaowocowała wspólnymi występami dzieci w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela i w Jaszczowie (gm. Milejów). – Chcieliśmy także zorganizować koncert w świdnickim MOK, ale niestety nie udało nam się to. – wyznaje pani Beata. Przez kilka dni dzieci w wieku od 6 -18 lat goszczone były w domach dzieci świdnickiego zespołu.
Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy” Państwowej Szkoły Muzycznej im. Rodziny Wiłkomirskich w Świdniku powstał w 1984 roku. Koncertował już w 20 krajach, brał udział w rejonowych i wojewódzkich przeglądach Szkolnych Zespołów Artystycznych, zdobywając wielokrotnie Puchar Kuratora Oświaty. Zespół liczy 140 osób. Tancerzom towarzyszy kapela dziecięca.
Państwo Lech i Beata, jego twórcy, przypominają już o zapisach na najbliższy rok szkolny wszystkim chętnym dzieciom już od szóstego roku życia.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button