SPORT

DZIEWCZĘTA LKS WIERZCHOWISKA PRZED LIGĄ

Piłkarki Ludowego Klubu Sportowego z Wierzchowisk, przygotowujące się do nowego III-ligowego sezonu, wzięły udział w charytatywnym turnieju pod hasłem „Serce dla Mai”. Turniej odbył się na treningowym boisku Areny Lublin. Choć, jak to w tego typu imprezach bywa, nie wyniki były sprawą najważniejszą, sprawdzian aktualnej dyspozycji podopiecznych trenera Dariusza Kosika należy uznać za bardzo pożyteczny.
turneij Arena
Przerwy jako takiej pomiędzy sezonami praktycznie nie mieliśmy. Dziewczęta prawie non stop miały kontakt z piłką. Tak jak w miniony weekend, gdzie uczestniczyły w turnieju charytatywnym w Lublinie. W sobotę 15 sierpnia br. jedziemy do Sitna, gdzie na zaproszenie miejscowego klubu Potok, beniaminka II ligi, weźmiemy udział w mocno obsadzonym turnieju. Oprócz gospodyń zmierzymy się także z I-ligową Koroną Łaszczów. Będzie to dla nas bardzo dobry sprawdzian formy na dwa tygodnie przed inauguracją ligi – przyznał szkoleniowiec naszych dziewcząt.
Po modernizacji stadionu mecze ligowe już tej jesieni powracają do Wierzchowisk. Cieszą się z tego zarówno same zawodniczki jak i kibice. Ci drudzy powinni mieć jeszcze jeden powód do zadowolenia, ponieważ ekipa z Wierzchowisk w tym sezonie będzie znacznie mocniejsza. Do drużyny dołączyły dwie doświadczone 20-letnie zawodniczki linii pomocy. Jedna z nich to Maja Dąbrowska, która w poprzednim sezonie występowała w Stali Kunów, czołowym zespole grupy świętokrzyskiej III ligi. Druga to Teresa Skupińska, była piłkarka Stali Poniatowa. W treningach uczestniczy także doświadczona bramkarka. Jednak ze względu na to, że nie wiadomo jeszcze czy będzie reprezentować barwy klubu z Wierzchowisk nie podajemy jej personaliów.
lkswierzchowiska_logo
Wczoraj Lubelski Związek Piłki Nożnej podał terminarz rundy jesiennej III ligi kobiet w sezonie 2015/2016. Stawka dwunastu zgłoszonych zespołów została podzielona na dwie grupy – południową i północną. LKS Wierzchowiska będzie rywalizował w grupie południowej mając za przeciwników: Motor Lublin, Orkan Bełżec, Kingę Krasnystaw i debiutujące w lidze dziewczęta z Iskry Krzemień oraz Poraju Kraczewice. W grupie północnej zagrają: SMS Niemce, Perły Lublin, Zawisza Garbów, Widok II Lublin, AZS PSW II Biała Podlaska i Sybilla Puławy.
Zgodnie z regulaminem rozgrywek po rundzie jesiennej po trzy najlepsze zespoły z każdej grupy utworzą grupę mistrzowską. Wiosną te sześć najlepszych zespołów już między sobą będzie rywalizować o awans do II ligi.
TERMINARZ ROZGRYWEK
III LIGA KOBIET – GRUPA POŁUDNIOWA
RUNDA JESIENNA SEZONU 2015/2016
I kolejka (29/30.08.2015): Motor Lublin – LKS Wierzchowiska
II kolejka (05/06.09.2015): Orkan Bełżec – LKS Wierzchowiska
III kolejka (12/13.09.2015): LKS Wierzchowiska – Kinga Krasnystaw
IV kolejka (20.09.2015): Poraj Kraczewice – LKS Wierzchowiska
V kolejka (26/27.09.2015): LKS Wierzchowiska – Iskra Krzemień
VI kolejka (4.10.2015): LKS Wierzchowiska – Motor Lublin
VII kolejka (10/11.10.2015): LKS Wierzchowiska – Orkan Bełżec
VIII kolejka (18.10.2015): Kinga Krasnystaw – LKS Wierzchowiska
IX kolejka (24/25.10.2015): LKS Wierzchowiska – Poraj Kraczewice
X kolejka (31.10.2015): Iskra Krzemień – LKS Wierzchowiska
JacK
foto: www.facebook.com

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button