SPORT

KAROL KURZĘPA ZAGRAŁ W REPREZENTACJI POLSKI

W dniach 6-9 sierpnia br. w Szczecinie trwało zgrupowanie reprezentacji Polski w piłce nożnej plażowej. W jego trakcie kadra narodowa Beach Soccera rozegrała dwa mecze towarzyskie z Niemcami. Biało-czerwoni sobotnie spotkanie przegrali 2:3, ale w niedzielnym rewanżu rozgromili rywali aż 10:5. W kadrze znalazł się jeden zawodnik z Lubelszczyzny – Karol Kurzępa, na co dzień bramkarz Ludowego Klubu Sportowego Piaskovia Piaski.
Karol w reprze
Cieszę się niezmiernie, że mogłem zadebiutować w meczu międzynarodowym. Gra z orzełkiem na piersi to największe wyróżnienie dla piłkarza. Z reprezentacją Niemiec, która w klasyfikacji beach soccerowej jest wyżej notowana od nas, graliśmy dwa mecze. Pierwszy niestety przegraliśmy chociaż nie brakowało nam sytuacji do zdobycia kolejnych bramek. Na szczęście w rewanżu nie daliśmy żadnych szans rywalom wygrywając pewnie i wysoko. Chyba niemieccy gracze zdają sobie sprawę, że był to dla nich najniższy wymiar kary. Mam nadzieję, że dostanę się na stałe do reprezentacji Polski. W najbliższym czasie kadrę narodową czekają kwalifikacje do mistrzostw Świata, które zostaną rozegrane w przyszłym roku – przyznał Karol Kurzępa, który na co dzień jest także zawodnikiem Beach Soccera występując w lubelskim Sport Pub Rapid. Drużyna ta bardzo dobrze radzi sobie w rozgrywkach ligowych. Niestety, w tym roku nie udało się jej wrócić do Ekstraklasy.
Warto dodać, że większość zawodników powołanych do reprezentacji Polski na szczecińskie zgrupowanie pochodziła z łódzkich klubów: KP Łódź i Grembach. Kolejny towarzyski dwumecz reprezentacja Polski rozegra w dniach 15-16 sierpnia br., a jej rywalem będą Holendrzy.
JacK
foto: www.ligowiec.net

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button