SPORT

JUŻ JUTRO: HETMAN – AVIA * DZIŚ TYLKO U NAS: DERBY OKIEM MICHAŁA MACIEJEWSKIEGO!!!

W ramach III kolejki spotkań o mistrzostwo grupy lubelsko-podkarpackiej piłkarze Avii jutro rozegrają pierwsze w tym sezonie spotkanie derbowe. O godz. 17 w Zamościu zmierzą się z Hetmanem. Podopieczni trenera Jacka Ziarkowskiego staną przed szansą przełamania derbowej niemocy na stadionie rywala, która trwa od 8 kwietnia 1998 roku! Wtedy to po raz ostatni żółto-niebiescy przywieźli komplet punktów z Zamościa. Wygrali skromnie 1:0 po golu Piotra Pawełka w 90 minucie gry! O przedmeczowej atmosferze w obozie świdniczan rozmawiamy z Michałem Maciejewskim.
* Poprzedniego, derbowego meczu w Zamościu nie wspominasz chyba najlepiej. Zaliczyłeś „samobója”, Bartek Mazurek „zarobił” czerwoną kartkę i tylko zremisowaliście tam 1:1…
DSC_0488
– Takie mecze, z samobójczą bramką i czerwoną kartką w jednym, zdarzają się bardzo rzadko. Już o tym zapomniałem… (śmiech) Przed tym spotkaniem nie ma to większego znaczenia. Mecz meczowi nierówny, choć uważam ze tamten zremisowaliśmy na własne życzenie.
* Ciągnąc dalej wątek historyczny to warto przypomnieć, że ostatnich czterech meczów w Zamościu Avia nie wygrała. Było kolejno: 0:0, 0:3, 0:2, 1:1… Czas przełamać tą derbową niemoc…
– Uważam, że w końcu nadszedł czas na przełamanie tej złej statystyki. Interesują nas tylko trzy punkty. Nie wyobrażam sobie innego rezultatu jak nasze zwycięstwo. Nie będzie łatwo, ale większe umiejętności i doświadczenie są po naszej stronie. Trzeba to tylko udokumentować na boisku.
* Hetman jako beniaminek zaczął fatalnie. Dwa mecze – dwie porażki. Trzeba bezwzględnie wykorzystać ich słabość…
– Oczywiście, że tak. Z całym szacunkiem dla przeciwnika, ale w tym meczu powinniśmy się skupić tylko na sobie. Uważam, że z naszym potencjałem to my będziemy dyktować warunki na boisku i tylko od nas zależy jakim wynikiem zakończy się to spotkanie.
* Jesteście u progu ciężkiego sezonu z reorganizacją ligi. Na finiszu trzeba być w czubie tabeli żeby się utrzymać. Jak widzisz szanse Avii na zachowanie III-ligowego bytu?
– Uważam, że cała ligowa stawka jest to bardo wyrównana. Myślę, że wszystko będzie się rozgrywało do samego końca sezonu. Dlatego w każdym meczu musimy dawać z siebie więcej niż sto procent. Patrząc na personalia, przygotowanie i nasze nastawienie psychiczne uważam, że na finiszu będziemy w stanie uplasować się w czołówce tabeli.
* Twój typ na niedzielne derby w Zamościu?
– 2:0 dla Avii Świdnik!!!
* Dziękuję za rozmowę.
Rozmawiał: JacK
* * *
gpts avia 2008
Statystyka meczów derbowych
Avia Świdnik – Hetman Zamość
Suma: 54 mecze (22 zwycięstwa Avii – 15 remisów – 17 zwycięstw Hetmana) bramki: 74:71
W Świdniku: 27 meczów (16 zwycięstw Avii – 5 remisów – 6 zwycięstw Hetmana) bramki: 51:24
W Zamościu: 27 meczów (6 zwycięstw Avii – 10 remisów – 11 zwycięstw Hetmana) bramki: 23:47
Najwyższa wygrana Avii w Zamościu: 4:0 w sezonie 1971/72 (liga międzywojewódzka)
Najwyższa porażka Avii w Zamościu: 0:12 w sezonie 1958 (liga okręgowa)
Ostatnia wygrana Avii w Zamościu – 8 kwietnia 1998 roku (II liga)
Hetman – Avia 0:1 (0:0)
Bramka: Piotr Pawełek (90′).
Avia: Paciorkowski, Wojciechowski, Jedliński, Bartoś, Teodorowicz, Bender (67′ Machnikowski), Jasina, Zieliński, Telka, Pawełek, Ziarkowski.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button