SPORT

PUCHAR STAROSTY DLA OLEŚNI ZA AWANS DO A KLASY

W minioną sobotę rozgrywki zainaugurowała futbolowa A klasa. Po siedmiu latach na ten szczebel rozgrywkowy, prowadzony przez Lubelski Związek Piłki Nożnej, powróciła drużyna Ludowego Klubu Sportowego Oleśnia. Z tej okazji starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk, przed meczem z Błękitem Cyców, na ręce kapitana Piotra Wypycha przekazał okazały puchar za awans oraz sprzęt sportowy w postaci piłek. Puchar za awans piłkarzom gospodarzy wręczył także Waldemar Grudzień, przedstawiciel LZPN.
DSC_0470
Ciesze się z każdego awansu sportowego klubów z terenu powiatu świdnickiego. Dziś gratuluję tego awansu i życzę powodzenia na A klasowych boiskach piłkarzom Oleśni. Przed Wami trudny sezon w roli beniaminka. Wierzę, że pokażecie na boisku ambicję i wolę walki, a to na pewno zostanie docenione przez kibiców – powiedział starosta Dariusz Kołodziejczyk.
Podopieczni trenera Dariusza Kuchty w walce o ligowe punkty są niepokonani w 20 meczach z rzędu, dokładnie od 22 czerwca 2014 roku. Wtedy to w ostatnim meczu sezonu 2013/2014 zwyciężyli u siebie Roztocze Batorz aż 7:2. Potem był sezon 2014/2015, w którym piłkarze z Oleśnik w iście imponującym stylu uzyskali awans do klasy A. W poprzednim sezonie 2014/2015 zarówno u siebie jak i na wyjazdach byli niepokonani. Zanotowali 16 zwycięstw i tylko dwa remisy, mając imponujący bilans bramkowy 74:20. Do tego doszło sobotnie, inauguracyjne spotkanie z Błękitem wygrane 2:1! Szczegóły tego meczu można znaleźć na http://lsw24.nazwa.pl/2015/08/relacja-live-z-inauguracji-a-klasy-olesnia-olesniki-blekit-cycow/
DSC_0480
Już w najbliższą sobotę 22 sierpnia na boisku w Oleśnikach kibiców czekają nie lada emocje. Gospodarze z Oleśni o godz. 11.00 rozpoczną derby powiatu świdnickiego z Victorią Rybczewice! Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania, która będzie miała miejsce na naszym portalu.
JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button