AKTUALNOŚCI

POMAGAMY OSKAROWI

Kiedy? -W najbliższy piątek!
O której?- O godzinie 17!
Gdzie? – Na Placu Konstytucji 3 Maja w Świdniku!
Kto?– Kamil Misztal z fundacji Krok do Marzeń pojedzie dla Oskara Adamiaka w protezie na rowerze.
Dlaczego? -Wszystko po to, by zebrać pieniądze na zabieg fibrotomii i rehabilitację dla 7-latka
I tu pojawia się ostatnie pytanie…czy każdy z nas może pomóc?
na rowerze Przypomnijmy, że Kamil Misztal, by pomóc chłopcu ma przejechać 1000 km. Jest to o tyle niezwykłe, że sam jest niepełnosprawny, stąd nazwa akcji „W protezie na rowerze”. Przygotowania do tego przedsięwzięcia trwają już od dłuższego czasu. Do tej pory, co najważniejsze, Kamilowi Misztalowi udało się pozyskać darczyńców, dzięki którym wyprawa może dojść do skutku.- Naszym głównym sponsorem jest firma Vigo-Ortho, która zajmuje się produkcją protez dla osób niepełnosprawnych. Inicjatywa, którą zapoczątkowaliśmy bardzo im się spodobała i chętnie włączyli się we wspieranie naszych działań. Pomoc finansową uzyskaliśmy także od Powiatu Świdnickiego. Widać, że władza nie jest obojętna na szlachetne inicjatywy, podejmowane przez mieszkańców- mówi Kamil Misztal.
W realizację akcji „W protezie na rowerze” włączyło się jeszcze wiele innych, prywatnych osób oraz instytucji. Warto dodać, iż patronat nad wyprawą objął sam Czesław Lang. Fundacja ” Krok do Marzeń” otrzymała od niego album o kulisach wyścigu Tour de Pologne. Zostanie on zlicytowany, a dochód w całości będzie przeznaczony na leczenie Oskara. Na licytacji znajdą się także koszulki z autografami grupy kolarskiej CCC. Jednak, aby wyprawa mogła się udać nie wystarczyłoby wsparcie finansowe, czy rzeczowe. I tu na pomoc Kamilowi przyszła siłownia Icon Fitness Lublin, umożliwiając mu bezpłatne, regularne treningi 3 razy w tygodniu, pod okiem doświadczonego trenera personalnego. Jak widać znalazło się wiele osób, które bezinteresownie, z potrzeby serca pomogły w zrealizowaniu wyprawy „W protezie na rowerze”.
Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa w najbliższy piątek na godzinie 17.00 na Plac Konstytucji 3- go Maja. To właśnie ze Świdnika rozpocznie się wyprawa Kamila. Tego dnia będzie również prowadzona zbiórka na leczenie Oskara.
Każdy z nas może cały czas jeszcze pomóc 7-latkowi. Pieniądze można wpłacać pod tym adresem https://zrzutka.pl/wprotezienarowerze. Znajdują się tu również szczegółowe informacje, dotyczące choroby i potrzeb Oskara Adamiaka. Fundacja Kamila Misztala pomaga również poprzez zbieranie nakrętek. W Świdniku, można je przynosić do Starostwa Powiatowego, w godzinach otwarcia urzędu.
Red.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button