AKTUALNOŚCI

WYBRANO NOWYCH DYREKTORÓW

Krzysztofa Gałana i Katarzynę Balcerek od września czekają nowe obowiązki, albowiem staną na czele kolejno, Zespołu Szkół nr 1 w Świdniku oraz Zespołu Szkół w Trawnikach. Podczas spotkania, 18 sierpnia z wicestarostą Waldemarem Białowąsem, nakreślili wizję prowadzenia nowo objętych placówek. Gałan i Balcerek
Nie było łatwo wybrać nowych dyrektorów. W pierwszym konkursie, ogłoszonym przez Starostwo Powiatowe w Świdniku wystartowało po trzech kandydatów do każdej placówki. Nie udało się wyłonić zwycięzcy z powodów formalnych lub braku akceptacji komisji. Dopiero kolejny konkurs przyniósł konkretne rozwiązania. Spośród 4 kandydatów na dyrektora Zespołu Szkół nr 1 wybrano Krzysztofa Gałana, dotychczasowego szefa Zespołu Szkół w Bystrzejowicach. Na tym stanowisku zastąpił Małgorzatę Warszyńską, która również brała udział w konkursie. – Analizując sytuację edukacyjnej wartości dodanej w Zespole Szkół nr 1 i znając jej specyfikę mam pewne przemyślenia, które powinny przynieść konkretne korzyści.- zapowiada Krzysztof Gałan. Moim zdaniem obecne efekty kształcenia w tej placówce nie idą w dobrym kierunku. Moje plany na podniesienie efektywności, to praca w kategoriach jakości, z dokładaną diagnozą osiągnięć uczniów. Planuję także sprawdzanie realizacji podstawy programowej, w kontekście standardów wymagań i osiągnięć.- dodaje Gałan. Swoje plany zdradziła również nowa szefowa Zespołu Szkół w Trawnikach, Katarzyna Balcerek, która zastąpiła Elżbietę Kulisz. Absolwentka KUL w Lublinie, teolog, swoją karierę rozpoczynała w Kozicach Dolnych. Od 2007 roku pełniła obowiązki dyrektora placówki w Woli Piaseckiej. – To duże wyzwanie i zupełnie inny typ szkoły.- wyznaje K. Balcerek. Głównym zadaniem jest zadbanie o nabór uczniów i dostosowanie kierunków kształcenia do rynku pracy. Ważna jest również promocja szkoły i pozyskiwanie środków na jej rozwój.- zdradza swoje plany nowa dyrektor.
Więcej o informacji o szkołach ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego, o ich ofertach i naborze na nowy rok szkolny przeczytacie Państwo w najbliższym numerze Przeglądu Świdnickiego pod koniec sierpnia.
Mes.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button