AKTUALNOŚCI

KAMIL MISZTAL JUŻ JEDZIE W PROTEZIE NA ROWERZE

W protezie na rowerze - konferencjaW piątek 21 sierpnia o godz. 17 odbyła się konferencja prasowa tuż przed startem Kamila Misztala w długą na 1000 kilometrów charytatywną podróż rowerem. Zgromadzeni na placu Konstytucji 3-go Maja organizatorzy z Fundacji „Krok do Marzeń” zaprosili do udziału rowerzystów, darczyńców oraz wszystkich tych, którzy kibicują akcji. Nie zabrakło też władz powiatu ze Starostą Dariuszem Kołodziejczykiem na czele, natomiast Wicestarosta Waldemar Białowąs przyjechał na rowerze, a później wraz z „peletonem” odprowadził Kamila do Lublina. Na konferencji obecny był też mały Oskar ze Świdnika oraz jego mama.
O akcji „W protezie na rowerze” już wcześniej pisaliśmy, ale przypomnijmy, że chodzi o zbiórkę pieniędzy na zabieg fibrotomii dla 7-letniego Oskara Adamiaka. Potrzeba zebrać 10 tysięcy złotych na operację i rehabilitację, by dziecko mogło zacząć samodzielnie chodzić. Kamil Misztal – pochodzący z Minkowic założyciel fundacji, która opiekuje się Oskarem, sam jest niepełnosprawny – kilka lat temu, po wypadku przeszedł amputację nogi. Dziś pomaga innym, m.in. zbierając plastikowe nakrętki (w Świdniku można je przynosić np. do skrzynki w Starostwie Powiatowym), czy organizując spektakularne wydarzenia. Udowadnia tym samym, że mimo niepełnosprawności, można pozostać aktywnym i optymistycznym, i jeszcze znajdować siłę na pomaganie innym ludziom.
14Jak włączyć się do akcji? Wystarczy wejść na tę stronę i kupić „kilometr”, czyli symboliczną cegiełkę na leczenie Oskara. Tuż przed startem wyprawy Kamil poinformował, że udało się już zebrać około 7500 złotych (w chwili pisania tego artykułu jest 7850zł), więc jest niemal pewne, że uda się zebrać potrzebną kwotę. Organizator przedsięwzięcia poinformował też, że każda dodatkowa złotówka ponad wymagane 10 tysięcy zostanie przeznaczona na rehabilitację Oskara po zabiegu oraz na innych podopiecznych fundacji.
Akcja „W protezie na rowerze” jest szeroko nagłaśniana w mediach, także ogólnopolskich oraz mocno wspierana przez świdnicki powiat. Kamil jedzie w koszulce z herbem powiatu świdnickiego, a podczas licznych konferencji i spotkań na trasie będzie promował powiat w Polsce. W sobotę 22 sierpnia wyprawa dotarła z Lublina do Zamościa, w chwili dodawania tego artykułu Kamil wyrusza, przez Biłgoraj, do Zwierzyńca.
Kamil pozdrawia Was z Zamościa!

Oto wybrane relacje medialne poświęcone akcji:
Program 3 Polskiego Radia  (18.08.2015r.) – reportaż „Bo w ludziach jest moc”
TVN24 (21.08.2015r.) – artykuł online i materiały wideo
Kurier Lubelski (21.08.2015r.) – artykuł i zdjęcia z konferencji
Dziennik Wschodni (21.08.2015r.) – artykuł
TVP Lublin (21.07.2015r.) – zapowiedź akcji – artykuł i materiał filmowy
Radio Lublin (18.08.2015r.) – zapowiedź akcji – artykuł i dźwiękowa wypowiedź Kamila
Gazeta Wyborcza (29.07.2015r.) – zapowiedź akcji – artykuł
Galeria zdjęć z konferencji:

 

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button