AKTUALNOŚCI

TYSIĄC KILOMETRÓW POMOCY!

Kto, jeśli nie ja ? – pyta retorycznie Kamil Misztal – spiritus movens charytatywnej akcji „W protezie na rowerze”, której celem jest zebranie funduszy na leczenie 7-letniego Oskara Adamiaka ze Świdnika. Chłopiec cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Mały świdniczanin jest podopiecznym fundacji „Krok do marzeń”, której Kamil jest założycielem i prezesem.
misztal4Fundacja powstała z potrzeby podziękowania i odwdzięczenia się za to, co sam otrzymałem – opowiada Kamil, któremu w następstwie poparzenia w dzieciństwie lekarze musieli amputować nogę – Sam otrzymałem wiele bezinteresownej pomocy, dzięki której mam nowoczesną protezę, pozwalającą mi normalnie żyć, a nawet uprawiać sport. Ta wyprawa ma przełamać stereotypy.- dodaje Misztal. Akcja Kamila zyskuje coraz większe zainteresowanie zarówno mediów lokalnych, jak i ogólnokrajowych. Kilka dni przed planowanym wyjazdem tajemniczy sponsor zakupił Kamilowi profesjonalny rower szosowy.
Chciałbym bardzo podziękować za ten gest. Odpowiada za to grono kilku osób, które zaznaczyły, że nie robią tego dla rozgłosu, ale wyłącznie po to, by wesprzeć akcję. W związku z tym osoby te chcą pozostać anonimowe. Jak zaznaczają pomoc się daje, a nie o niej opowiada- mówi Misztal. Od początku w przygotowaniach do wyjazdu wspiera Kamila Powiat Świdnicki. Dlatego też wyrusza on w podróż w koszulce z herbem powiatu, a jego codzienne zmagania będzie można śledzić na facebookowym profilu powiatu oraz fanpagu fundacji „Krok do marzeń”. – Takie inicjatywy młodych ludzi bardzo nas cieszą – mówi wicestarosta Waldemar Białowąsstaramy się zapewnić Kamilowi wszelką pomoc, bo to piękna i szlachetna akcja. Po jej zakończeniu będziemy kontynuować to pozytywne przesłanie i promować szlachetną postawę wśród naszej młodzieży, dzięki prezentacjom, które Kamil przeprowadzi w naszych szkołach. Opowie na nich o sobie i swojej motywacji do pomagania potrzebującym, o swojej podróży i pokonywaniu wewnętrznych barier. Jestem pewien, że jego historia uwrażliwi młodych ludzi na potrzeby innych. Rozpoczęcie akcji „W protezie na rowerze” odbyło się 21 sierpnia na Placu Konstytucji 3-go Maja w Świdniku, gdzie miała miejsce również konferencja prasowa. Podczas niej Kamil opowiedział o celu i przebiegu swojej wyprawy. A słów uznania i wsparcia nie szczędzili mu przybyli tu samorządowcy, także starosta powiatu świdnickiego Dariusz Kołodziejczyk. Bardzo się cieszę, że Kamil w momencie, gdy poradził sobie ze swoją niepełnosprawnością, teraz świetnie sobie radzi pomagając innym, którzy potrzebują wsparcia. Oprócz starosty, Kamila żegnali również inni samorządowcy w tym: Leszek Czechowski– członek Zarządu Powiatu Świdnickiego oraz Mariusz Wilk– sekretarz w Starostwie Powiatowym. Z kolei w rowerowym peletonie, który po zakończeniu konferencji wyruszył w kierunku Lublina, wraz z Kamilem wyjechało liczne grono sympatyków akcji, a wśród nich był min. Waldemar Białowąs– wicestarosta Powiatu Świdnickiego. Trzymamy kciuki, by akcja zakończyła się sukcesem, jednocześnie gorąco zachęcając do dokonywania wpłat na leczenie i dalszą rehabilitację Oskara. Do zebrania jest kwota 10 tys. złotych. Szczegóły i numer konta znajdują się na stronie internetowej Fundacji: www.krokdomarzen.pl
Trasa wyprawy będzie przebiegała przez: Świdnik, Lublin, Zamość, Biłgoraj, Leżajsk, Rzeszów, Jasło, Nowy Sącz, Bukowinę Tatrzańską, Zakopane, Poronin, Czarny Dunajec, Rabkę Zdrój, Myślenice, Wieliczkę, Kraków, Bukowską Wolę, Jędrzejów, Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Opole Lubelskie, Motycz Leśny, Lublin. W 4 miejscowościach odbędą się specjalne konferencje, podczas których zainteresowani usłyszą o samej akcji i działalności Fundacji „Krok do marzeń”. Swoją wyprawę Kamil planuje zakończyć 29 sierpnia w Lublinie.
Red.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button