SPORT

W JEDLANCE TOWARZYSKO i NA SPORTOWO

Ośrodek Wypoczynkowy „Leśna Ryba” w Jedlance i świdnicka firma Neo.Net byli organizatorami turnieju piłkarskich drużyn pięcioosobowych. Zawody zostały rozegrane w minioną niedzielę na boisku Orlik na terenie ośrodka w Jedlance. Zwycięzcami zawodów zostali futboliści w Warszawy. Drużyna Chemika Bemowo w finale po zaciętej walce okazała się minimalnie lepsza od świdnickiego zespołu LHC wygrywając 3:2.
LHC Jedlanka 2015
Drużyna LHC. Stoją od lewej: Kamil Skic, Tomasz Skowronek, Paweł Malesa, Łukasz Karalus, Artur Harasim, Tomasz Chlebuś.
W turnieju piłki nożnej wzięło udział sześć zespołów. Gry eliminacyjne toczyły się w dwóch grupach, których zwycięzcy później spotkali się w meczu finałowym. W grupie A rywalizowały dwie świdnickie drużyny. Drugie miejsce, pokonując 1:0 (Dariusz Woliński) Canarinios i przegrywając 3:4 (Daniel Rajtar, Dariusz Woliński, Tomasz Sapuła) z Chemikiem Bemowo, zajęli futboliści Neo.Net. Na trzecim miejscu w grupie rywalizację ukończyło Canarinios, które na „otwarcie” turnieju zremisowało z Chemikiem 2:2 (Tobiasz Kaciuczyk, Jan Cegiełka).
Świdniczanie z LHC w swojej grupie B bezapelacyjnie zajęli pierwszą lokatę. Pokonali 5:0 (Tomasz Chlebuś 3, Kamil Skic, Paweł Malesa) Lekko Spoconych i w takich samych rozmiarach Motor Lublin (Tomasz Chlebuś 3, Artur Harasim, Paweł Malesa).
W meczu o piąte miejsce w turnieju Canarinios zremisowało z lubelskim Motorem 2:2 (Andrzej Suseł, Jan Cegiełka), ale okazało się lepsze w wykonywaniu rzutów karnych wygrywając 3:1! Trzecią lokatę w zawodach wywalczyli piłkarze Neo.Net. Ekipa Jakuba Koperskiego 4:1 (Daniel Rajtar 3, Tomasz Sapuła) zwyciężyła Lekko Spoconych. W meczu finałowym od początku prowadzenie objęli goście ze stolicy. Na ich gola wyrównującym trafieniem odpowiedział Kamil Skic. Niestety potem Chemik „odskoczył” na 1:3, a LHC za sprawą drugiego celnego strzału Skica zdołało jedynie zmniejszyć rozmiary porażki na 2:3. Najlepszym strzelcem turnieju z dorobkiem 6 bramek został Tomasz Chlebuś (LHC), a za najlepszego bramkarza turnieju uznano jego kolegę z drużyny – Łukasza Karalusa.
Andrzej Suseł Jedlanka 2015
Po zakończonym turnieju organizatorzy przewidzieli jeszcze blok konkursowy. W konkursie rzutów karnych wzięło udział dziesięć osób. Zwycięzca został wyłoniony dopiero po ośmiu seriach strzałów bronionych przez Łukasza Karalusa. Najlepszym okazał się Cezary Frankiewicz, drugie miejsce zajął Jan Skowronek, a trzecie Stanisław Kędzierski. W konkursie żonglerki rywalizowało czterech uczestników. Minimalnie lepszy okazał się Andrzej Suseł (na zdjęciu powyżej), który w trzech próbach podbił piłkę 518 razy. Drugiej miejsce zajął Jan Cegiełka (509 podbić), a trzecie Szymon Taracha (275 podbić). Natomiast quiz wiedzy o piłce nożnej, udzielając pięciu bezbłędnych odpowiedzi, wygrał Sebastian Januszek. Drugie miejsce zajął Tomasz Skowronek, a trzecie Mateusz Maksymiec.
Jack
foto: Jakub Koperski

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button