AKTUALNOŚCI

PIERWSZY DZWONEK JUŻ JUTRO

Jutro, 1 września- nie tylko początek roku szkolnego 2015/2016, ale również rocznica wybuchu II Wojny Światowej, a także Dzień Weterana.
Już jutro pierwszy dzwonek, który rozpocznie rok szkolny 2015/ 2016. Uczniów czeka wiele zmian. Przede wszystkim ma to związek z rozporządzeniem ministra edukacji narodowej, które wchodzi w życie na początku września. Do najważniejszych nowości będą należeć: rozszerzenie reformy podręcznikowej na kolejne klasy, zmiany dotyczące uczestniczenia w zajęciach WF, zakaz sprzedaży „śmieciowego jedzenia” w sklepikach, czy obowiązek szkolny dla wszystkich sześciolatków . Zmiany odczują także maturzyści, którzy od tego roku będą musieli płacić ( ok. 50zł), za trzecie podejście do egzaminu, z tego samego przedmiotu. Nowy rok szkolny 2015/2016 minister edukacji narodowej ustanowiła Rokiem Otwartej Szkoły. – „jeśli potraficie o czymś marzyć, potraficie także tego dokonać”; życzę Wam zatem marzeń o sukcesach i wiary we własne możliwości.- powiedział Lubelski Kurator Oświaty, Krzysztof Babisz, który będzie obecny podczas Wojewódzkiej Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016, w I Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego w Świdniku. Organizatorami uroczystości są; Wojewoda Lubelski, Lubelski Kurator Oświaty, Starosta Świdnicki oraz Dyrektor ILO. Przypominamy program uroczystości:
09:00– Msza św. w kościele p. w. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku.
– 10:00– Przemarsz uczestników do I LO, złożenie kwiatów na grobie Nieznanego Żołnierza, na Placu   Konstytucji   3-go Maja.
– 10:30– Oficjalne uroczystości inauguracji roku szkolnego 2015/2016.
12:50– Poczęstunek.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button