SPORT

MŁODZICY MŁODSI AVII SPISALI SIĘ NA PIĄTKĘ!!!

W minioną sobotę swoje kolejne mecze ligowe rozegrały drużyny młodzieżowe świdnickiej Avii, biorące udział w rozgrywkach prowadzonych przez Lubelski Związek Piłki Nożnej. Tym razem młodzi świdniczanie grali ze zmiennym szczęściem. Najlepiej spisali się młodzicy młodsi (rocznik 2005) trenera Dariusza Sawickiego, który w III kolejce Lubelskiej Ligi (grupa II) pokonali na wyjeździe Vrotcovię Lublin 5:3 (1:1).
Jakub Wierzbicki
Bramki: Jakub Wierzbicki (na zdjęciu w środku), Bartłomiej Donda, Wiktor Marek, Patryk Kowalski, Miłosz Kowalski.
Avia: Andrzejak Krystian, Szabała Oskar, Barański Filip, Szydło Paweł, Majkut Kacper, Marek Wiktror, Sidor Krzysztof, Janczarek Franciszek, Lenard Wiktor, Kowalski Miłosz, Kowalski Patryk, Rodak Alan, Donda Bartlomiej, Ożga Filip, Fludra Filip, Świderska Emilia, Wierzbicki Jakub, Stojański Marek. Trener: Dariusz Sawicki.
Gospodarze w pierwszej połowie rozgrywali dobre zawody wychodząc na prowadzenie i mając jeszcze kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku. Avii udało się doprowadzić do remisu, a bramkę wyrównującą zdobył Jakub Wierzbicki. W przerwie świdniczanie z uwagą wysłuchali wskazówek trenera Dariusza Sawickiego. W efekcie już w 2 minucie drugiej połowy żółto-niebiescy wyszli na prowadzenie. Bramkę z rzutu wolnego zdobył Bartłomiej Donda. Nasza drużyna w drugiej połowie wyglądała znacznie lepiej niż przeciwnik i miała wiele okazji do zdobycia kolejnych goli. Osiem minut później kolejne trafienie dla gości zaliczył Wiktor Marek. Po raz kolejny rzut wolny wykonywał Donda. Bramkarz co prawda obronił jego strzał z dystansu, ale piłka w polu karnym trafiła pod nogi wspomnianego Marka, który podwyższył prowadzenie na 3:1. Potem chwila rozluźnienia w szeregach świdniczan pozwoliła Vrotcovii na zdobycie bramki po szybkiej kontrze. Zrobiło się tylko 3:2. Jednak nasza drużyna wiedziała, że to nie koniec meczu i trzeba jeszcze powalczyć, aby uzyskać korzystny rezultat. W 54 minucie przepięknym strzałem sprzed pola karnego w samo okienko popisał się Patryk Kowalski. Dwie minuty później po ataku lewą stroną Krzysztof Sidor podał na środek pola do Wiktora Lenarda, a ten dokładnym podaniem „obsłużył” Miłosza Kowalskiego. Ten ostatni wpakował futbolówkę do pustej bramki podwyższając wynik na 5:2! Kolejny moment rozluźnienia w szeregach drużyny trenera Sawickiego wykorzystali gospodarze i zdobyli swoją trzecią bramkę. Wobec precyzyjnego strzału, gdzie piłka odbiła się jeszcze od słupka, Oskar Szabała był bez szans.
* * *
Pozostałe wyniki drużyn młodzieżowych Avii
II LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH – III KOLEJKA
sobota 12 września godz. 11.00 Victoria Parczew – AVIA ŚWIDNIK 3:2 (bramki: Dawid Wójcik, Michał Trawiński).
LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY STARSZYCH – VII KOLEJKA
poniedziałek 14 września godz. 17.00 OsiR Biłgoraj – AVIA ŚWIDNIK 2:0
LUBELSKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH GRUPA I – III KOLEJKA
sobota 12 września godz. 10.00 Unia Wilkołaz – AVIA ŚWIDNIK 1:4 (bramki: Michał Bzowski, Gabriel Kosior, Kacper Kosior, Michał Kurowski).
LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW STARSZYCH – VI KOLEJKA
sobota 12 września godz. 12.00 AP TOP 54 Biała Podlaska – AVIA ŚWIDNIK 5:0
LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW MŁODSZYCH – III KOLEJKA
sobota 12 września godz. 13.30 AP TOP 54 Biała Podlaska – AVIA ŚWIDNIK 6:0
Aktualne tabele rozgrywek na  http://www.lzpn.pl/index.php/rozgrywki/tabele
JacK
foto: www.facebook.com

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button