SPORT

TAKICH ZAWODÓW SZACHOWYCH JUŻ DAWNO NIE BYŁO!

Sala w świdnickim Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie swoje zajęcia szachowe prowadzi trener Zdzisław Marciniak, pękała dzisiaj w szwach. Powód? Mistrzostwa Gimnazjum nr 3 w tej królewskiej dyscyplinie sportu. Przy szachownicach usiadło aż trzydziestu uczniów i uczennic. Inspiratorką przedsięwzięcia była Aneta Seremak.
szachy
Frekwencja przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Bardzo się cieszę, że młodzież tak licznie stanęła do rywalizacji przy szachownicach – przyznała nauczycielka ze świdnickiej „trójki”.
W wyniku sportowej rywalizacji pierwsze miejsce wśród chłopców zajął Rafał Bojczewski, a drugi był Grzegorz Szumigaj. Następne lokaty w czołówce zajęli: trzecie – Piotr Bojczewski, czwarte – Damian Krupa, a piąte – Filip Pyczek. W punktacji dziewcząt zwyciężyła Julia Grodzka, a drugą lokatę zajęła Olga Pleszczyńska.
Za dwa tygodnie, czyli dokładnie we czwartek 22 października, chcemy zorganizować drużynowe zawody międzyszkolne dla uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. W rywalizacji będą mogły wziąć udział czteroosobowe zespoły, z zastrzeżeniem udział w każdym z nich minimum jednej osoby płci żeńskiej. Na bazie uczestników tego turnieju chcemy w przyszłości stworzyć regularne szachowe rozgrywki ligowe dla dzieci i młodzieży szkolnej – powiedział trener Zdzisław Marciniak.
Pan Marciniak prowadzi zajęcia szachowe w świdnickim MOK, w poniedziałki i czwartki od godz. 16.00 do 18.30. Wszyscy chętni, bez względu na wiek, mogą wziąć w nich udział. Natomiast najbliższy turniej szachowy dla mieszkańców powiatu świdnickiego odbędzie się w niedzielę 18 października br. Początek zmagań przy szachownicach o godz. 15.
JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button