AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

FESTYN WE FRANCISZKOWIE

Impreza rozpoczęła się od przecięcia wstęgi i otwarcia siłowni na świeżym powietrzu. Wstęgę przecinali: sołtys Franciszkowa Krystyna Szewczyk oraz wójt gminy Mełgiew Ryszard Podlodowski. Zdarzenie miało miejsce 3 października 2015 r. Podczas otwarcia Marysia Karman WF-istka z Gimnazjum nr 1 w Świdniku pokazywała, w jaki sposób powinniśmy prawidłowo korzystać z siłowni, aby efekty były jak najlepsze.
Podczas imprezy miała również miejsce wystawa zdjęć konkursowych I Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Franciszków w obiektywie”. Głównymi Sponsorami Konkursu byli
starosta Powiatu Świdnickiego – Dariusz Kołodziejczyk, wójt Gminy Mełgiew – Ryszard Podlodowski oraz sołtys Franciszkowa – Krystyna Szewczyk. Do konkursu przystąpiło 12 osób. Komisja w składzie: Aneta Wysmulska-Pawlaczyk, Mariusz Kiryła, Tomasz Nóżka, po obradach postanowiła nagrodzić następujące prace: I miejsce „Ptaki” Marka Kurowskiego. Wyróżnienia natomiast trafiły do: Agnieszki Stankiewicz „Folklor i modlitwa”,Tomasza Wiśniewskiego „Ulica Nocna 2” oraz Jacka Piątkiewicza „Nowe i Stare”.
Ważnym elementem wydarzenia były również rozgrywki piłkarskie dzieci oraz mecz piłki siatkowej dla dorosłych. Zwieńczeniem przedsięwzięcia było ognisko, które skupiło mieszkańców Franciszkowa i przyjezdnych gości. Dodatkową atrakcją Festynu był kiermasz z rękodziełami przygotowanymi w świetlicy wiejskiej przez mieszkańców wsi. Impreza cieszyła się powodzeniem nie tylko wśród mieszkańców Franciszkowa, przybyło do nas również wielu przyjezdnych gości. Dobra atmosfera, wspólna zabawa i rywalizacja sportowa sprawiły, że nikt nie chciał wracać do domu, do swoich sobotnich obowiązków.
Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Wsi Franciszków oraz członkowie Rady Sołeckiej.
Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom oraz wszystkim mieszkańcom zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia.
 
Paulina Niezbecka
Prezes Stowarzyszenia Wsi Franciszków.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button