AKTUALNOŚCI

NOWE TWARZE W POLITYCE RODEM ZE ŚWIDNIKA

Do wyborów parlamentarnych zostały niespełna dwa tygodnie. Wśród dysponujących ogromnym budżetem i powszechnie znanych w Świdniku kandydatów dużych partii, są też osoby, które debiutują w politycznym wyścigu. Mowa o startujących do Sejmu z list partii Razem: Jarosławie Wrońskim oraz Gabrielu Kaczyńskim.
RazemPartia, którą reprezentują kandydaci z naszego miasta, czyli Razem, to nowa na krajowej scenie politycznej lewicowa formacja, której wyborczym mottem jest hasło: „Inna polityka jest możliwa!”.
Manifest umieszczony na oficjalnej stronie partii rozwija motto w następujący sposób:

„Mamy dość śmieciowej pracy i kredytów na 30 lat. Mamy dość przywilejów podatkowych dla wielkich korporacji i banków. Mamy dość kasty polityków, którzy nie wiedzą jak żyją zwykli ludzie.”

Partia Razem odcięła się od formacji startujących w koalicji „Zjednoczona Lewica” i postawiła na samodzielne dotarcie do elektoratu lewicowego jako ruch oddolny, pozbawiony rozpoznawalnych twarzy i liderów.
Poprosiliśmy świdnickich kandydatów Razem o krótkie przedstawienie swoich sylwetek. Oto, co odpowiedzieli:
Jarosław Wroński, ur. 1985 r. Mieszkam w Świdniku. Jestem absolwentem stosunków międzynarodowych na Wydziale Politologii UMCS. Interesuję się historią, literaturą i polityką zagraniczną. Lewicowe przekonania mam od zawsze, ale wcześniej nie udzielałem się politycznie. Do Partii Razem przekonały mnie jej postulaty związane ze sprawiedliwymi podatkami, ograniczeniem umów śmieciowych i ustanowieniem godzinowej płacy minimalnej. W przyszłym parlamencie chciałbym przede wszystkim reprezentować interesy pracowników zatrudnionych na śmieciówkach. Ponadto zamierzam uczestniczyć w pracach nad regulacjami prawnymi, które uniemożliwią wyprowadzanie zysków do rajów podatkowych przez wielki biznes. Według najnowszego raportu Komisji Europejskiej Polska na skutek działań korporacji unikających płacenia podatku CIT traci 46 mld zł rocznie! To wynik złego, dziurawego prawa stanowionego przez polityków, którzy dostrzegają tylko interesy najbogatszych.
Gabriel Kaczyński, ur. 1984 w Lublinie. Jestem mieszkańcem Świdnika. Studiowałem filologię angielską na Wydziale Humanistycznym UMCS. Pracuję jako Specjalista ds. handlu zagranicznego w jednej z lubelskich hurtowni. Żonaty, pierwsze dziecko w drodze. Zainteresowałem się partią Razem, ponieważ miałem dość głosowania niezgodnie ze swoimi przekonaniami, miałem dość głosowania „na mniejsze zło”. Nigdy wcześniej nie prowadziłem działalności politycznej, ale zdecydowałem się wstąpić do Partii Razem, ponieważ z całego serca wierzę, że jej program wyznacza najlepszy dla Polaków kierunek działania.. Jako parlamentarzysta chcę walczyć o uczciwe zarobki i uczciwe podatki. Pracowałem w wielu firmach prywatnych, na różnych umowach, w tym tzw. śmieciowych. Wiem jak wyglądają struktury zatrudnienia i zarobków. Wiem, że absolutnie możliwe jest, aby zwykli obywatele zarabiali lepiej i nie musieli martwić się o jutro. Politycy muszą stanąć wreszcie po stronie ludzi, a nie korporacji. Razem możemy to zmienić, razem damy radę!
Czy warto poprzeć kandydatów partii Razem ze Świdnika? Decyzja należy wyłącznie do Państwa.
 
 

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button