OLDBOJE POWIATU GRALI TOWARZYSKO W SUCHODOŁACH

Wczoraj na boisku w Suchodołach (gmina Fajsławice) rozegrano towarzyski mecz piłki nożnej oldbojów, w którym Młodzieżowy Klub Sportowy z Siedlisk podejmował reprezentację Powiatu Świdnickiego. Goście pokonali miejscowych futbolistów 9:3 (2:1). Było to drugie spotkanie obu zespołów. W pierwszym rozegranym we wrześniu br. także lepsi (6:2) byli reprezentanci powiatu.
DSC_0371
Mecz rewanżowy rozpoczął się wyśmienicie dla gospodarzy. W zamieszaniu na polu karnym prowadzenie płaskim strzałem zdobył Waldemar Krawiec. W odpowiedzi po szybkim kontrataku sytuację sam na sam z bramkarzem uderzeniem w długi róg sfinalizował Jacek Kochalski. Do przerwy po akcji Jacek Kosierb – Mirosław Sobiesiak – Artur Sadło, ten ostatni znalazł się „oko w oko” z golkiperem, minął go zwodem i skierował futbolówkę do pustej bramki.
Już pierwsza akcja drużyny powiatu po wznowieniu gry w drugiej połowie przyniosła gola autorstwa Sobiesiaka. Na 4:1 rezultat ładnym uderzeniem z rzutu wolnego podwyższył Artur Łuka. Potem na listę strzelców dwa razy wpisał się jeszcze Sobiesiak. Ponadto celnie zza pola karnego przymierzył Jacek Kochalski, do siatki trafił po raz drugi tego dnia Sadło, a wynik na 9:1 technicznym strzałem nad bramkarzem pod poprzeczkę popisał się Jerzy Ornal. W końcówce swoje „pięć minut” mieli odboje z Siedlisk. Najpierw Robert Kulawiak sfaulował w polu karnym Krzysztofa Kulpę, a jedenastkę na gola zamienił Sławomir Michalak. Chwilę potem za zagranie ręką Jacka Kochalskiego we własnej szesnastce arbiter podyktował kolejny rzut karny. Tym razem do piłki podszedł Krawiec, ale piłkę po jego uderzeniu efektownie wyłapał Kulawiak. Wynik na 9:3 ustalił Sławomir Michalak, który popisał się fantastycznym uderzeniem z dystansu, po którym piłka górą wpadła w długi róg do siatki. Był to gol „stadiony świata”.
Podczas spotkania integracyjnego oldboje obu drużyn umówili się już na kolejny mecz. Tym razem gospodarzem będzie powiat świdnicki.
MKS SIEDLISKA – POWIAT ŚWIDNICKI 3:9 (1:2)
Bramki: Sławomir Michalak 2 (jedna z rzutu karnego), Waldemar KrawiecMirosław Sobiesiak 3, Jacek Kochalski 2, Artur Sadło 2, Artur Łuka, Jerzy Ornal.
MKS Siedliska: Piotr Zwierzański, Sławomir Michalak, Wiesław Michalak, Waldemar Krawiec, Krzysztof Kupla, Waldemar Jurek, Kazimierz Lipa, Adam Kurys, Ryszard Lipa, Jacek Wójcik, Jarosław Tkaczyk, Sławomir Dudek, Michał Łykus, Michał Wójcik.
Powiat Świdnicki: Robert Kulawiak, Jacek Kosierb, Artur Łuka, Piotr Kochalski, Jan Chabros, Mirosław Sobiesiak, Roman Wnuczek, Jerzy Ornal, Artur Sadło, Jacek Kochalski, Krzysztof Żurek.