SPORT

VII POWIATOWY RAJD ROWEROWY DO RYBCZEWIC

W minioną sobotę 10 października br. na starcie VII Powiatowego Rajdu Rowerowego stanęło ponad czterdziestu rowerzystów ze Świdnika, Chełma i Lublina. Przed wyruszeniem na trasę uczestnicy otrzymali pamiątkowe naklejki rajdowe na rowery oraz mapy „Giełczewskie Ogrody Sztuki” przekazane przez Gminę Rybczewice.
RAJD ROWEROWY
Trasa w znacznej części terenowa, prowadziła przez Las Wierzchowiska, Bystrzejowice, Kawęczyn, Borkowszczyznę, Antoniówkę, Pustelnik, Częstoborowice do Rybczewic. Przed urzędem gminy uczestników rajdu przywitała Wójt Gminy Rybczewice – Elżbieta Masicz. W świetlicy urzędu uczestnicy rajdu otrzymali ciepłe napoje i obiad. Najbardziej zainteresowani otrzymali także książkowe „Przewodniki rowerowe” po naszym powiecie. Po posiłku i odpoczynku grupa wyruszyła w drogę powrotną. W Stryjnie Antoni Flor przygotował nam niespodziankę w postaci poczęstunku jabłkami u jednego z miejscowych sadowników – Ryszarda Lipy. Ze względu na późną porę uczestnicy rajdu zdecydowali się jechać drogami asfaltowymi i zajechać tylko pod dwór w Stryjnie. Pozostałe dworki i pałace na tej trasie zostaną zwizytowane podczas wycieczek w przyszłym roku. Jadąc przez Stryjno, Wygnanowice, Gardzienice, Piaski i Podzamcze, do Świdnika grupa dotarła równo z zachodem słońca, a liczniki wskazywały 72 przejechane kilometry.
Przede wszystkim dziękujemy uczestnikom, że nie przestraszyli się niekorzystnej prognozy pogody i tak licznie stawili się na starcie oraz pokonali ponad 70 kilometrów w niełatwym, pagórkowatym terenie. Szczególne podziękowania kierujemy do władz Gminy Rybczewice z Panią Wójt na czele, za gościnne przyjęcie oraz pomoc przy zorganizowaniu poczęstunku. Dziękujemy również Starostwu Powiatowemu w Świdniku za dofinansowanie naszej imprezy. Rajd był ostatnią oficjalną imprezą z naszego kalendarza na ten rok. W miarę sprzyjającej aury zapraszamy na jednodniowe głównie weekendowe wycieczki, o których informujemy na naszej stronie: www.rowerowyswidnik.pl oraz na naszej stronie na facebooku – powiedział prezes ŚKR Alfa Bogusław Kocira.
JacK
foto: archiwum ŚKR Alfa Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button