AKTUALNOŚCI

POLICJA PROSI O POMOC ŚWIADKÓW POTRĄCENIA PIESZYCH

Świdniccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj po godz. 15.00 na przejściu dla pieszych Al. Lotników Polskich na wysokości ul. Kruczkowskiego w Świdniku. Pojazd marki Panda potrącił dwie kobiety przechodzące na drugą stronę jezdni. Świadków zdarzenia prosimy o kontakt ze świdnicką policją. Niewykluczone, ze ich zeznania pomogą ustalić okoliczności zdarzenia, z którego na szczęście uczestnicy wyszli z ogólnymi potłuczeniami ciała.
Wczoraj, zaniepokojony mężczyzna poinformował oficera dyżurnego o potrąceniu dwóch pieszych na terenie Świdnika. Jak wynikało z informacji do zdarzenia doszło po godz. 15.00 na przejściu dla pieszych Al. Lotników Polskich na wysokości ul. Kruczkowskiego. Pojazd marki Panda, kierowany przez 36-letnią mieszkankę Świdnika, jadąc w kierunku ronda z ul. Racławicką, potrącił przechodzące przez jezdnię dwie kobiety. Z uwagi, iż żadna z pieszych nie uskarżała się na poniesione obrażenia uczestniczki odstąpiły od wezwania na miejsce zdarzenia karetki pogotowia ratunkowego oraz policji. Oddaliły się z miejsca zdarzenia. Jednakże piesze w późniejszym czasie udały się do szpitala na badania, które potwierdziły, że nie istnieje zagrożenie ich zdrowia i życia. Odniosły ogólne potłuczenia ciała i zostały zwolnione do miejsc zamieszkania.
Policjanci ustalając okoliczności zdarzenia sprawdzili stan trzeźwości uczestniczek zdarzenia. Alkomat potwierdził, ze zarówno kierowca jak i piesze były trzeźwe. Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie zwracają się do bezpośrednich świadków zdarzenia, szczególnie do kierowców pojazdów przejeżdżających w tym czasie obok miejsca zdarzenia. Niewykluczone, ze ich zeznania pomogą w ustaleniu przyczyn kolizji, a tym samym wskazaniu jej sprawcy.
tel. kont. Komenda Powiatowa Policji w Świdniku – 997 lub 81 749-42-10.
KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button