SPORT

W ŁĘCZNEJ ZAGRAJĄ O MISTRZA JESIENI

Juniorzy starsi Gminno-Powiatowego Towarzystwa Sportowego Avia Świdnik nadal mają szansę na zdobycie tytułu mistrza rundy jesiennej w I Lidze Wojewódzkiej. Piłkarze trenera Tomasza Bednaruka w przedostatniej kolejce pierwszej części sezonu pokonali na własnym boisku rówieśników z Wisły Puławy i nadal mają tylko trzy punkty straty do prowadzącego w tabeli Górnika. Już jutro o godz. 10 świdniczanie właśnie w Łęcznej powalczą o fotel lidera na półmetku rozgrywek. Warunkiem jest zwycięstwo żółto-niebieskich nad górniczą jedenastką.
juniorzy Avii
Przeciwko Wiśle świdniczanie rozegrali bardzo dobre spotkanie. Po dwóch słabszych meczach z Orlętami Łuków (2:3) i Orlętami Radzyń Podlaski (2:2) podopieczni trenera Tomasza Bednaruka znów zagrali tak jak potrafią najlepiej. Agresywnie, blisko przeciwnika, odpowiedzialnie, a przede wszystkim bardzo ambitnie. Otwarcie potyczki w wykonaniu gospodarzy było fantastyczne. W 6 minucie piłka niemal jak po sznurku wędrowała od nogi do nogi naszych zawodników. W akcji udział wzięli kolejno: Dominik Szponar, Daniel Wójcik, Konrad Maziarczyk i Mateusz Kozłowski. Kapitanowi Avii pozostało jedynie dostawić nogę, a piłka zatrzepotała w siatce puławian. Po kilku minutach kolejną składną akcję technicznym uderzeniem sfinalizował Maziarczyk. Asystę przy tej bramce zaliczył Kozłowski. Potem do głosu doszli piłkarze Wisły, którzy co prawda częściej utrzymywali się przy piłce, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Wynikało to z faktu, że drużyna gospodarzy bardzo mądrze ustawiała się i przesuwała na boisku. Do tego kilka razy świdniczanie bardzo fajnie wychodzili z kontrą. Pachniało trzecią bramką, ale w kilku sytuacjach zabrakło im dokładności. Po spotkaniu nawet szkoleniowiec przyjezdnych chwalił świdniczan za bardzo mądrą i momentami wręcz wyrachowaną grę.
Przed nami mecz jesieni z Górnikiem. Jedziemy do Łęcznej po trzy punkty. W tym tygodniu był czas na odpoczynek i na odpowiednie przygotowanie się do tego spotkania. Oglądałem łęcznian w meczu z Widokiem i mam pogląd na to jak grają. Na pewno nie przypadkiem są tak wysoko w tabeli. Uważam jednak, że mamy lepszy zespół, który przede wszystkim stanowi zgrany kolektyw i to w sobotę będzie naszą siłą na boisku – przyznał przed meczem w Łęcznej trener Avii Tomasz Bednaruk.
GPTS AVIA ŚWIDNIK – KS WISŁA PUŁAWY 2:0 (2:0)
Bramki: Mateusz Kozłowski (6′), Konrad Maziarczyk (11′).
Avia: Patryk Jaroszek, Jakub Czarnecki, Mateusz Leśniak, Krzysztof Pałka, Rafał Feret, Dominik Szponar, Dominik Żubr (75′ Artur Goc), Mateusz Kozłowski, Daniel Wójcik, Konrad Żmuda (88′ Janusz Jędrych), Konrad Maziarczyk (89′ Mateusz Banach).
JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button