SPORT

BIAŁEK ZAKASAŁ SAMEGO NIKOLICIA!!!

Wszystko wskazuje na to, że III-ligowi piłkarze Avii powoli wychodzą z „dołka”, w którym jeszcze kilka tygodni temu się znajdowali. W ubiegłą sobotę podopieczni trenera Jacka Ziarkowskiego pokonali na wyjeździe Izolator Boguchwała 2:1 (0:1). Ta wygrana daje świdniczanom siedem punktów w trzech ostatnich spotkaniach. Popularny „Biały” z Karpatami, Tomasovią oraz Izolatorem trafiał aż sześć razy!
BIAŁY
Na IzoArenie „ojcem” zwycięstwa żółto-niebieskich był Wojciech Białek. Snajper z ul. Sportowej w 81 minucie gry przy stanie 1:1 zdobył bramkę dającą ambitnie walczącej drużynie ze Świdnika komplet punktów. Szczegóły sobotniego meczu w Boguchwale można znaleźć na http://www.lubsport.pl/aktualnosci/avia-swidnik-zdobywa-izoarene/
Jak wynika z prowadzonych statystyk po tym weekendzie „Biały”, zakasował wszystkich liderów klasyfikacji najlepszych strzelców, od III ligi wzwyż, z asem Legii Nemanią Nikoliciem na czele!
Aktualna sytuacja w klasyfikacjach wygląda następująco:
Ekstraklasa: 16 bramek/14 meczów – Nemania Nikolić (Legia Warszawa – aktualnie 2 miejsce)
I liga: 9/15 – Grzegorz Goncerz (GKS Katowice – 9)
II liga: 11/15- Leandro (Radomiak Radom – 4)
III liga
grupa dolnośląsko-lubuska: 15/15 – Marcin Orłowski (Górnik Wałbrzych – 1)
grupa kujawsko-pomorsko-wielkopolska: 10/13 – Michał Ciarkowski (Warta Poznań – 2)
grupa lubelsko-podkarpacka: 17/15 – Wojciech Białek (Avia Świdnik – 10)
grupa łódzko-mazowiecka: 12/14 – Marcin Mirecki (Lechia Tomaszów Mazowiecki – 2)
grupa małopolsko-świętokrzyska: 10/14 – Paweł Cygnar (Soła Oświęcim – 3)
grupa opolsko-śląska: 9/13 – Damian Zdolski (BKS Stal Bielsko-Biała – 3)
grupa podlasko-warmińsko-mazurska: 11/15 – Paweł Piceluk (Olimpia Elbląg – 1)
grupa pomorsko-zachodniopomorska: 8/12 – Łukasz Stasiak (GKS Przodkowo – 1), Kacper Stukonis (Drawa Drawsko Pomorskie – 8)
logo Avia
Gra Wojciecha Białka może się okazać w tym sezonie kluczem do sukcesu Avii w postaci utrzymania w III lidze. Przypomnijmy, że w związku z reorganizacją na tym poziomie rozgrywkowym, na sezon 2016/2017 w miejsce dotychczasowym ośmiu powstaną tylko cztery grupy. W związku z tym, aby myśleć o zachowaniu statusu trzecioligowca świdniczanie muszą się uplasować na jednej z czołowych pozycji na finiszu bieżącego sezonu. Zadanie na pewno nie będzie łatwe, ale z „Białym” w składzie dużo bardziej możliwie do zrealizowania. Wystarczy spojrzeć na jego statystyki z poprzednich występów w III-ligowej Avii.
Sezon 2007/2008 (tylko runda wiosenna) – 6 bramek (17 miejsce Avia)
Sezon 2008/2009 (cały sezon) – 19 bramek (5 miejsce Avia)
Sezon 2012/2013 (tylko runda wiosenna) – 14 bramek (4 miejsce Avia)
Sezon 2013/2014 (tylko runda jesienna) – 10 bramek (10 miejsca Avia)
Jak widać kiedy Białek kończył sezon w Avii, świdniczanie plasowali się wysoko w tabeli. Wyjątkiem jest sezon 2007/2008, ale tam jak pamiętają kibice straty z rundy jesiennej okazały się już nie do odrobienia.
Reasumując, Avia powinna zrobić wszystko, aby na wiosnę zatrzymać u siebie 33-letniego snajpera, z którym w składzie jej szanse na utrzymanie będą dużo, dużo większe niż bez niego.
JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button